live

Таємні листування: Як Луценко, Шефір та Єрмак спілкувалися з людиною Джуліані

СТРАНА.UA
СТРАНА.UA
фото - з відкритих джерел Адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані
загрузка...
загрузка...

Вище керівництво України вело активну переписку з адвокатом президента США Дональда Трампа Рудольфом Джуліані за допомогою його неофіційного представника - Льва Парнаса, який зараз перебуває під слідством у США.

Про це пише СТРАНА.ua.

Парнас - це неформальний представник радника Трампа Руді Джуліані. Який намагався навести мости з новим українським керівництвом навесні і влітку 2019 року.

Сполучною ланкою між Джуліані та низкою впливових українців і був, зокрема, Парнас. Саме він, перебуваючи зараз під слідством, надав листування Конгресу, який зараз намагається проштовхнути імпічмент Дональду Трампу. І на цей момент готує документи для слухань у Сенаті.

"Страна" проаналізувала ці листування, опубліковані на сайті комітету. 

"Мороз" від Зе-команди

Після перемоги Володимира Зеленського на виборах, у травні 2019 року, Парнас почав активно зв'язуватися з членами його команди - Іваном Бакановим, Сергієм Шефиром, Андрієм Єрмаком. І намагатися організувати зустріч між ними і Джуліані.

Однак наперсники нового президента, судячи з переписок, як могли, ухилялися від цього побачення.

Наприклад, зі спілкування з Іваном Бакановим 2 травня випливає, що Джуліані безуспішно намагався зателефонувати Зеленськиму.

Парнас просить Баканова дати йому контакт когось, хто ближче до Зеленського, - щоб той міг "зідзвонити" українського президента з представником Трампа. Однак майбутній шеф СБУ каже, що поки від Зе немає підтвердження, що така розмова може відбутися.

Сам Баканов каже, що він взагалі зараз за кордоном і не може нічого зробити.

фото - скріншот

Через кілька днів Парнас знову "смикає" Баканова, але той пише, що новин немає і треба чекати. Бізнесмен відсилає соратнику Зеленського статтю з New York Times з тезами Джуліані щодо України (там йдеться і про необхідність розслідувати діяльність сім'ї Байденів).

Потім Парнас пише Баканову 15 травня, але той взагалі не дає ніякої відповіді.

фото - скріншот

Трохи більш успішним було спілкування Парнаса з радником Зе Сергієм Шефиром. 11 травня вони списалися, а вже 12-го зустрілися в столичному ресторані "Прага" на ВДНГ.

Цікаво, що через кілька годин після цієї зустрічі Шефір пропав з ефіру - перестав відповідати на повідомлення Парнаса. Причому аж до липня.

фото - скріншот

Трохи більш продуктивним було спілкування Парнаса з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком. Правда, це вже було набагато пізніше - восени, коли Зе літав на генасамблею ООН у Нью-Йорку. Мабуть, там же був і Єрмак.

Парнас пропонує йому зустріч, щоб під час неї зустрітися ще з кимось. Єрмак називає його "нашим другом".

Чи був це Джуліані - незрозуміло, як і неясно, чи відбулася зустріч. Відомо, що Єрмак на той момент вже зустрічався з радником Трампа влітку в Мадриді.

фото - скріншот

Аваков і Парнас

Ще в листуванні з Шефіром Лев Парнас каже, що передавав Зеленському листа від Джуліані. Причому робилося це через Арсена Авакова.

У листі Джуліані вітає Зе з перемогою на виборах і пропонує йому зустрітися в Києві 13 або 14 травня. "Я займу тільки півгодини вашого часу", - обіцяє радник Трампа. 

фото - скріншот

Правда, як відомо, 11 травня Джуліані скасував свою поїздку. Проте намагався вийти на контакт із Зеленським - судячи з того, як Парнас облягав після цієї дати членів Зе-команди (15 травня він вимагав зв'язку із Зеленським від Баканова). 

З главою МВС Парнас налагодив контакт ще до обрання Зеленського президентом (хоча вже тоді було зрозуміло, що він переможе). 15 квітня вони домовлялися про зустріч, а в кінці місяця Парнас пише Авакову "радий був бачити тебе, мій друже". 

Також Парнас лобіює перед Аваковим інтереси якоїсь локомотивної компанії, яка не може розпочати перевезення через позиції Мінінфраструктури. Тут називається якийсь Влад Якубовський (така людина згадується у відкритих джерелах як глава Державного агентства екологічних інвестицій України при президенті Януковичі).

фото - скріншот

Наступного разу Парнас пише Авакову на початку травня, знову називає його "мій друже" і просить бути організатором в поїздці Джуліані до Києва (вона, як говорилося вище, зірвалася). 

Вже в кінці травня Аваков обіцяє Парнасу поговорити з Шефіром - мабуть, на предмет контакту Джуліані і Зеленського. Однак той скаржиться, що "Сергій не виходить на контакт". Проте шеф МВС не відповідає (як і раніше "зник з радарів" Шефір).

фото - скріншот

Парнас і Луценко

Найцікавіша частина листування - це спілкування Лева Парнаса з Юрієм Луценком, тоді ще генпрокурором. 

Луценко в прямому сенсі слова радісно, використовуючи смайлики, "здає" людині Джуліані посла США Марі Йованович.

У березні 2019 року генпрокурор пише, що Йованович зажадала зняти голову САП Назара Холодницького та переглянути склад Верховного суду. А Назар Холодницький, мовляв, готовий розповісти про заангажованість посла. "Назар чекає".

фото - скріншот

У тому ж місяці Парнас просить у Луценка назвати імена "недоторканних", які нібито озвучила Йованович.

"Лещенко, Найєм, Шабунін. Всі гучні активісти НАБУ", - сказав генпрокурор. 

Відзначимо, що раніше Луценко заявив, що посол США дала йому список тих, кого не можна переслідувати в законному порядку. У листуванні з Парнасом він називає їхні прізвища. І квапить звільнити Йованович:

"Якщо ви не приймете рішення по мадам - ви ставите під сумнів всі мої заяви. В тому числі по Б (мабуть, йдеться про Байдена - Ред.)", - попереджає Луценко.

фото - скріншот

Чому поспішав Луценко - зрозуміло. На порядку денному стояли вибори президента, і з усього було видно, що посольство не підтримує його патрона Петра Порошенка.

Мабуть, тому на Банковій розіграли цю комбінацію, щоб прибрати Йованович з посади, - або хоча б різко послабити її позиції, щоб відволікти від виборів в Україні.

Тому генпрокурор відкрито тисне на Парнаса. Він говорить, що "успішно рухається справа по Злочевському. Є свідчення про перерахування Б... І тільки ви не можете зняти одну дуру".

фото - скріншот

Тобто очевидно, що Луценко намагався "купити" людей Трампа тим, що "підбирається" до Байдена і його справ в Україні. І, судячи з усього, вони свою частину угоди виконали: хмари над Йованович почали збиратися ще в ході виборів, а на початку травня її відкликали в Америку.

А от Луценко потім кілька разів говорив, що претензій до закону Байдена немає. Тобто він просто обманював Білий дім.

Хоча ще в березні він "спокушав" людей Джуліані різними деталями цього слідства. Наприклад, тим, що має докази перерахування грошей від компанії Burisma фірмі Хантера Rosemont Seneca Partners.

По суті Луценко в особистих цілях та в неофіційному листуванні розголошував деталі слідства. Що є кримінальним злочином.

фото - скріншот

Ще що цікаво - у квітні Луценко намагався пояснити людям Трампа, що ті, хто оточує Зе, - це люди Джорджа Сороса і посла США в Україні Марі Йованович. І, до речі, це виявилося правдою - люди, близькі до Демпартії США і структур Сороса (так звані соросята) отримали дуже сильне представництво в новій конфігурації влади після зміни уряду.

Також Луценко якимось чином зводив Парнаса і Авакова.

фото - скріншот

В травні і червні Луценко ще контактував з Парнасом - мабуть, у Джуліані не залишали надії, що генпрокурор почне таки відкрите слідство по "Буризмі". Наприкінці червня генпрокурор говорив, що у нього ще є кілька місяців і якийсь "план".

фото - скріншот

Однак, судячи з подальших публічних заяв Луценка, нічим реальним він Джуліані і Трампу не допоміг.

Висновки з цього листування

Як бачимо, адміністрація Трампа почала неофіційно наводити мости з новою українською командою майже відразу. Однак ті, по суті, ігнорували Парнаса і відмовлялися звести Зеленського та Джуліані.

В команді Зе було багато представників грантової громадськості, яка зовсім не горіла бажанням допомагати президенту США проти демократів. Чим і можна пояснити ігнор Зеленського.

Паралельно свою цінність в очах Білого дому намагався підвищити Юрій Луценко. Який обіцяв американцям розслідувати справи Байдена в Україні.

Причому, як бачимо, у березні - ще до виборів - він переслідував загальну з Порошенком мету: нейтралізувати посла Йованович. Що, до речі, їм вдалося - посла, зрештою, звільнили достроково.

А вже після перемоги Зеленського Луценко, як бачимо, реалізовував суто особисту мету залишитися при владі, або з допомогою Трампа збільшити свою політичну вагу в Україні. Щоб як мінімум отримати індульгенцію від кримінальної відповідальності.

І, до речі, поки ніхто про кримінальні справи проти Луценка нічого не чув.

Вікторія Венк

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...