live

Скандал з Гончаруком, закон про середню освіту та новий призовний вік: Головне за 16 січня

Топ-новина
Топ-новина
Держдума РФ Ексглава Федеральної податкової служби РФ Михайло Мішустін
загрузка...
загрузка...

Сьогодні стало відомо про прийняття кількох нових законів, до того ж продовжує розгортатися неоднозначна ситуація з "плівками Гончарука"

Сьогодні, 16 січня, українці дізналися про нову частину діалогу прем’єр-міністра Олексія Гончарука з керівниками міністерств та відомств, де він, м’яко кажучи, негарно відгукується про президента. Зрештою, сьогодні багато хто з українського політикуму прокоментував цей скандал. Тож, про все найголовніше за сьогодні розповідаємо детальніше далі.

Скандал з Гончаруком

На YouTube-каналі "Як обдурити президента" продовжили з’являтися аудіозаписи з наради у прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Третя частина стенограми розмови нібито Гончарука із заступницею голови Нацбанку Катериною Рожковою і міністром фінансів Оксаною Маркаровою про курс долара і економічні питання перед нарадою з Володимиром Зеленським була опублікована сьогодні. У зв’язку з цим сам Гончарук заявив, що його жодним чином неможливо залякати, навіть "злитим в інтернет аудіо". 

При цьому, депутат від "Слуги народу" Олександр Корнієнко повідомив, що у фракції поки не обговорювали відставку Гончарука. В Управлінні державної охорони України тим часом спростували свою причетність до "зливу" аудіозапису з наради у Гончарука та до прослуховування вищих посадових осіб.

Ухвалено закон про загальну середню освіту

16 січня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №0901 "Про повну загальну середню освіту". Тож, цим законом вводиться спеціальний порядок навчання у школі за індивідуальним графіком, нові правила виборів директора школи та збільшується участь батьків та самих учнів у здобутті середньої освіти. Детальніше з нововведеннями відповідно до закону можна ознайомитися за цим посиланням.

Закон про кримінальну відповідальність за "кнопкодавство"

В Україні набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України".

Документ встановлює кримінальну відповідальність за здійснення народним депутатом України будь-яким способом голосування на засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата України (неособисте голосування).

Новий прем’єр-міністр Росії

У Росії – новий прем’єр-міністр. Не встиг російський уряд вчора оголосити про свій вихід у відставку, як-от уже представляють нового прем’єра.

Фейсбук Олексій Гончарук. Фото:

Стало відомо, що російська партія "Єдина Росія" проголосувала за призначення на посаду прем'єр-міністра Михайла Мішустіна. У свою чергу Державна дума також підтримала кандидатуру Мішустіна.

Вся реклама – українською мовою

Від сьогодні всі тексти та слова на рекламній продукції в Україні мають подаватися українською мовою. Про це йдеться у статті ЗУ "Про забезпечення функціонування української мови як державної", що набуває чинності саме 16 січня.

Закон передбачає, що вся реклама на телебаченні, радіо та у друкованих виданнях має бути виконана лише українською мовою. Порушення цього вилиється у адміністративний штраф у розмірі 200-300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-5100 гривень).

На службу з 18 років: новий указ

Володимир Зеленський підписав указ, у якому йдеться про умови призову на строкову військову службу. Отож, призиватимуть придатних за станом здоров’я до військової служби чоловіків-українців, котрим до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Відео дня

Найбільше переглядів на YouTube-каналі телеканалу ZIK сьогодні зібрав відеозапис, у якому нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський коментує ситуацію навколо скандалу з оприлюдненням аудіозапису з наради у прем’єра Олексія Гончарука.

Обговорення

Найпопулярнішим на Facebook-сторінці телеканалу ZIK сьогодні став допис стосовно того, скільки податків дійсно сплатив голова фракції "Голос" Святослав Вакарчук.

Цитата дня

Висловленням дня стали слова нардепа Олександра Дубінського щодо необхідності відставки прем'єра Гончарука. 

Фейсбук Олександр Дубінський. Фото:

 

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...