Про що говорять "плівки Гончарука" та чи означає це початок війни проти Зеленського

Сергій Фурса
Сергій Фурса

Інвестбанкір, спеціаліст відділу продажів боргових інструментів в інвестиційній компанії "Dragon Capital"

Нарада Олексія Гончарука з фінансовим сектором Фото з відкритих джерел

Днями була оприлюднена плівка, на якій прем'єр-міністр Олексій Гончарук визнає, що він профан в економіці, і недобре висловлюється про президента Володимира Зеленського. Хто допустив подібний витік і чи означає це початок війни олігархату з чинною владою?

Про це пише Сергій Фурса на своїй сторінці в Facebook.

Президент так довго не наважувався розпочати війну з Коломойським і Аваковим, що ці двоє почали першими.

Плівки Гончарука - це і є відверте оголошення війни Зеленському. За день до цього Дубинський репостив шалену теорію змови, створену в інституті майбутнього Авакова про Оман і польоти в Москву. До цього люди Коломойського дозволяли собі атакувати тільки членів команди Зеленського, але ніколи - його самого. Вони атакували ініціативи президента, але ніколи не особисто його.

Це війна. І нехай президент не думає, що вийде пропетляти. Не вийде. І чим раніше він сам піде в наступ, тим легше йому буде.

А самі плівки - розмова нормальних людей людською мовою про те, як пояснити складні економічні речі простою мовою. Це якраз про фінансову грамотність.

І це дійсно складно. Боротьба за свідомість президента - це як ілюстрація загальної боротьби з популістами в країні. Популісти нічим не обмежені, а люди, які намагаються пояснити суть процесів, обмежені правдою. Це погана диспозиція. Як можна виграти суперечку з Тимошенко в прямому ефірі, адже вона одразу придумає 100500 нових міфів, які просто неможливо спростувати. Так і люди Коломойського можуть як папуги повторювати про піраміду держборгу, адже сказати їм це просто, а пояснити, що ніякої піраміди немає, вимагає часу і уважного слухача.

Радує, що місячні пошуки компромату народили ось тільки це. Гора народила мишу. Ми роками слухали розмови топ-чиновників, де вони ділили потоки. І навіть не дивувалися. І навіть не говорили про відставку уряду. Адже це була норма.

Тепер, коли олігарх хоче спровокувати кризу, він змушений виривати з контексту слова і атакувати комплекси президента. Можна годинами сперечатися про те, чи говорить ця плівка щось про розуміння економіки. Але вона точно говорить про те, що у людей на цій плівці є цінності, адже найбільший компромат, який зміг нарити головний спеціаліст з компромату в країні, полягає у вирваних з контексту фразах. І для України це велике досягнення.

Коломойський зробив свій крок. Тепер черга президента. Війна почалася.

Сергій Фурса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...