Плівки Гончарука: "Склеювання окремих фраз" або реальний компромат

ZIK
ZIK
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук Фото - kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук потрапив у серйозний скандал. В YouTube виклали аудіозапис спілкування прем'єра з фінансовим блоком уряду та НБУ, де він не кращим чином висловлюється про президента Володимира Зеленского, називає його розуміння "примітивним" і вважає, що у нього "туман в голові". 

В цілому на записах йдеться про те, що Гончарук нібито зібрав представників Мінфіну, Мінекономіки, НБУ та інших фахівців для обговорення спільної позиції комунікації з Офісом президента і особисто Володимиром Зеленським з найгостріших економічних питань.

При цьому сам Гончарук на плівках зізнається, що й сам нічого не розуміє в економіці, оскільки за освітою - юрист.

У парламентській фракції "Слуга народу" навіть підняли питання щодо відставки прем'єра. Факт "сигнального" голосування підтвердила і нардеп Ірина Верещук.

"Мої колеги висловлювали обурення словами пана Гончарука. Ми не будемо стверджувати, тому що це голос лише схожий на прем'єра. І ставили питання про його можливу відставку. Ми навіть голосували. Тобто це було сигнальне голосування", - сказала Верещук.

Також у ЗМІ поширювалися чутки про те, що Гончарук поспіхом написав заяву про свою відставку, але вони відразу ж були спростовані в самому Кабміні.

"Інформація про заяву щодо відставки прем'єр-міністра не відповідає дійсності", - повідомила прес-служба уряду.

Між тим, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія піддав сумніву автентичність опублікованих записів. Він заявив, що плівка нібито розмови прем'єр-міністра Гончарука з колегами в уряді і керівництвом Нацбанку – це "склеювання" окремих фраз. 

"Це просто нарізка якихось фраз різних людей у різний час, щоб створити сенсацію... Як я розумію, це була склейка стратегічної сесії з фінансової стабільності, яка тривала три години", – вважає Арахамія.

Народний депутат Олександр Дубінський, який до оприлюднення плівок разом з колегою по фракції Максом Бужанським пропонував оголосити недовіру Гончаруку, продовжили роздувати питання відставки прем'єра.

"Олексій Гончарук має бути відправлений у відставку. Але законних підстав для цього немає - у прем'єра річний імунітет. Люди, які сиділи поруч з ним, - теж", - пише нардеп у своєму Facebook.

При цьому Дубінський відзначає, що зі слів Гончарука на "плівках" випливає, що президента турбує питання зміцнення курсу на тлі зростаючого дефіциту торговельного балансу і падіння в промисловості, і це "абсолютно правильна думка президента".

На думку народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Вадима Рабиновича, після цього зливу Офіс президента повинен знайти мужність і відправити прем'єра у відставку, або Гончарук повинен спростувати справжність плівок.

"Сьогодні, я думаю, треба знайти мужність офісу президента і депутатів ВР відправити у відставку прем'єр-міністра, викликати його сюди (До парламенту - Ред.), нехай він дасть звіт по ось цьому "блеянию", яке вони "блеяли" на своїх плівках. Або нехай він скаже, що "це не мої плівки", - сказав Рабинович в кулуарах парламенту.

Написати Гончаруку заяву про відставку і віддати її президентові вважає найбільш правильним вчинком в ситуації, що склалася, й Ірина Верещук. За її словами, єдиний варіант розвитку подій - "це написана власноруч заява" паном прем'єром.

"А остаточне рішення нехай приймає президент. Я думаю, що президент має прийняти рішення", - вважає Верещук.

Сам же прем'єр-міністр у відеозверненні заявив, що проти уряду і проти нього особисто ведеться цілеспрямована кампанія. 

"Працюють багато людей, яким хотілося б, щоб у нас нічого не вийшло. Це свідчить про те, що наша команда на правильному шляху. Ми вже перекрили багато корупційних потоків та схем і не даємо шахраям продовжувати грабувати країну", - прокоментував Гончарук.

Відкритим залишається питання, як спецслужби допустили це і хто стоїть за "зливом" цієї інформації. У керівництві "Слуги народу" припускали, що швидше за все за цим стоїть Управління державної охорони, мовляв "УДО завжди пише, особливо топ-чиновників, і часто потім продає ці записи", проте в УДО поспішили відхреститися: "інформація про "злив" аудіозаписів з нібито наради прем'єр-міністра Управлінням державної охорони, а також про існування прослуховування вищих посадових осіб не відповідає дійсності", - повідомила прес-служба відомства.

Про те, хто ж саме міг записати подібну розмову, міркує колишній нардеп Борислав Береза.  

За його словами, в Україні є лише три структури, у яких є технічні та організаційні можливості (здійснювати запис розмов топ-чиновників, - Ред.) - це МВС, СБУ та ГУР.

Чого очікувати далі

Як би не прагнули "слуги народу", яких відносять до пулу олігарха Ігоря Коломойського, відставки глави уряду, у нього все ж залишається "імунітет" до осені 2020 року. Але вся ця історія говорить про дещо інше - розкол, що виник всередині президентської партії.

І як складуться справи у "Слузі народу" далі, покаже час, і нові аудіозаписи, яких, за даними джерел ZN.ua, всього буде аж 14.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...