Олег Бондарчук: Влада запроваджує майновий ценз для депутатів місцевих рад

Зміни до Конституції щодо децентралізації ТСН

"Виявляється, тепер депутатами місцевих рад можуть стати люди дуже заможні"

Ліквідацією обласних державних адміністрацій, запровадженням інституту префектів влада створює "смотрящих" на місцях.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України VII скликання, депутат Київської міської ради Олег Бондарчук.

Олег Бондарчук зауважив, що зміни до Конституції України в контексті децентралізації потрібно розглядати разом із законодавством про вибори.

"Виявляється, що у нас тепер депутатами місцевої ради можуть стати люди дуже заможні, тобто, по суті, влада вводить майновий ценз, що є абсурдом для місцевого самоврядування. …Депутат міської, сільської ради або районної чи обласної працює на громадських засадах. За новим Виборчим кодексом, депутати повинні вносити виборчу заставу. Наприклад, щоб стати депутатом Київської міської ради, треба вносити 4 мільйони гривень", – зазначив Олег Бондарчук.

Депутат Київської міської ради додав, що, оскільки депутати працюють на громадських засадах, виникає питання, як вони можуть повернути такі кошти застави.

"Депутати Верховної ради отримують заробітну плату, вони зараз собі її підвищили. Вони хоча б за рахунок заробітної плати можуть повернути ці кошти. А як може повернути ці кошти депутат місцевої ради? Це відкриває, по суті, можливість для корупції", – заявив Олег Бондарчук.

Він також наголосив, що ліквідовуючи обласні державні адміністрації, запроваджуючи інститут префектів, влада створює "смотрящих" на місцях.

Новини за темою: Західні посольства розкритикували зміни до Конституції України щодо децентралізації, яку готує влада

Нагадаємо, 13 грудня 2019 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади – і 16 грудня з’явився його текст: президент пропонує ліквідувати поняття "район"; запровадити "округ" та інститут префектів замість держадміністрацій; окреслити такі адміністративно-територіальні одиниці, як громада, округ, область, АР Крим.

16 січня стало відомо, що президент України Володимир Зеленський відкликав законопроєкт про децентралізацію для подальшого доопрацювання.

Loading...