Новий прем'єр-міністр Росії: Що відомо про Михайла Мішустіна

Топ-новина
Топ-новина
Ексглава Федеральної податкової служби РФ Михайло Мішустін Держдума РФ

Новий очільник уряду РФ відомий низкою новацій у Федеральній податковій службі

Державна дума Росії підтримала кандидатуру Михайла Мішустіна на посаду прем'єр-міністра.

Напередодні російський уряд на чолі з Дмитром Медведєвим пішов у відставку. І президент Росії Володимир Путін запропонував крісло прем'єр-міністра голові Федеральної податкової служби Михайлу Мішустіну. Останній погодився.

Волонтери сайту "Миротворець" внесли в свою базу в розділ "Чистилище" Михайла Мішустіна. Причина - його поїздка в Крим в 2015 році.

Розповідаємо детальніше, що відомо про нового очільника уряду РФ.

Хто такий Михайло Мішустін

За спеціальністю новий прем'єр Росії — інженер, в 1990-ті займався бізнесом. Відомо, що з 1992 року він працював у Міжнародному комп'ютерному клубі, а пізніше став головою правління. Клуб займався "залученням західних передових інформаційних технологій в СРСР". Тоді він був "одним із найвідоміших спеціалістів російського комп'ютерного ринку".

В податковій службі він почав працювати з 1998 року. Протримався там Мішустін 10 років, за які обіймав різні посади, серед іншого був заступником міністра з податків і зборів.

З 2008 до 2010 роки Мішустін зробив перерву у державній службі — він очолив компанію UFG Capital Partners, одним з засновників якої був колишній міністр Борис Федоров. В одній із структур фонду працювала і його дружина.

В 2010 році він повернувся на державну службу на посаду керівника Федеральної податкової служби при прем'єр-міністрі Володимирові Путіні.

Цього ж року він захистив дисертацію та став доктором економічних наук.

Статки Михайла Мішустіна

В 2015 році новий очільник російського уряду посів 54 місце в рейтингу "Влада і гроші. Рейтинг доходів держслужбовців 2015" російського видання Forbes. На той час дохід його сім'ї сумарно склав 183,31 млн руб, дохід держслужбовця — 23 млн рублів. У власності у Мишустіна значилось 6 об'єктів нерухомості. Проте у 2019 році він не потрапив в сотню цього ж рейтингу Forbes.

Дружина Мішустіна, за версією Forbes, потрапила в десятку найбагатших дружин чиновників в РФ. В 2016 році вона посіла 9-те місце. Її дохід складав 160 млн руб (зарплата, продаж автомобіля та депозити). Сам Мішустін на посаді керівника ФПС мав дохід у розмірі 23 млн руб.

Згідно з декларацією Михайла Мішустіна за 2018 рік, в його власності є квартира площею 141,6 кв.м. Аналогічним житлом володіють дружина та дитина. Тобто в сім'ї 3 квартири, по 141,6 кв. м кожна. Дружина має легковий автомобіль Ford Cougar. Дохід Мішустіна — майже 19 млн руб, його дружини — 47,7 млн руб.

Досягнення на посаді глави ФПС

Одним з головних результатів роботи уже колишнього очільника податкової служби - модернізація ФПС. Російські ЗМІ зазначають, що він боровся з необґрунтованим поверненням ПДВ, удосконалив роботу податкових служб. За його сприяння був введений новий формат оподаткування - самозайняті громадяни.

За час його керування ФПС проводилася касова реформа з автоматизації оподаткування,  запровадили цифрові підписи, принцип "одного вікна". Також був створений єдиний реєстр актів цивільного стану, що перевело в онлайн роботу 15 тисяч співробітників РАЦСів.

При цьому російські експерти пов'язують його з ексміністром фінансів і "системним лібералом" Кудріним, а також з близькими до Путіна бізнесменами Ковальчуками. Зазначаючи, що Мішустін не належить до когорти "силовиків" і в цілому дотримується досить ліберальних підходів у відносинах з бізнесом.

Чому Путін обрав Мішустіна

Вибір Володимира Путіна щодо кандидатури нового прем'єра закономірний, вважає економіст, перший заступник голови правління Центробанку Росії в 1995-1998 роках Сергій Алексашенко. На його переконання, для Путіна хороший прем'єр як в радянські часи: "я сказав, я тобі дав цілі - ти прийняв план і побіг його виконувати. І не розповідаєш мені про свої проблеми, а як машина працюєш: команда направо, команда наліво. І ось, що називається, вперед, має все працювати".

За словами економіста, Мішустін відповідає таким вимогам. "Якщо абстрагуватися від змісту російської влади, Мішустін - досить ефективний менеджер. Він добре керував податковою службою, він ввів багато новацій, інформатизацію, поліпшив спілкування з платниками податків, підвищив рівень збирання податків. Тобто все, що потрібно від керівника податкової служби, він робив добре", - цитує експерта "Новое время".

Біографічна довідка

Михайло Володимирович Мішустін народився в Москві 3 березня 1966 року, йому 53 роки. Одружений, разом з дружиною виховує трьох синів 19, 18 і 10 років. Мішустін - фанат хокею. Він регулярно грає і входить до наглядової ради хокейного клубу ЦСКА.

****

Нагадаємо, 15 січня уряд Російської Федерації подав у відставку після пропозиції Володимира Путіна внести зміни до Конституції РФ.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...