Нові умови призову на строкову службу: Хто піде в армію у 2020 році

Топ-новина
Топ-новина
Призов. Фото: 24tv.ua

Цього року до лав військових сил призовуть на строкову службу чоловіків з 18 років

Володимир Зеленський видав указ про правила призову на військову службу. У ньому передбачено деякі зміни, які торкнуться і термінів звільнення в запас військовослужбовців.

Розповідаємо детальніше про те, кого і за яких умов призиватимуть в армію, та хто від служби може бути звільнений.

Нові умови призову на строкову службу

Президент України Володимир Зеленський визначив строки проведення призову на строкову службу та звільнення в запас військовослужбовців на 2020 рік. Очільник країни підписав відповідний указ.

Головне нововведення — призивати на строкову службу будуть з 18 до 27 років. Минулого року призовний вік — з 20 до 27 років, через що виникали розбіжності між законом "Про військовий обов’язок і військову службу" і президентськими указами про призов.

"Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу", - зазначено в указі.

Строками призову визначено період з квітня по червень 2020 року та жовтень – грудень 2020 року.

Також звільняти в запас військовослужбовців будуть у квітні — червні та жовтні — грудні 2020 року залежно від наявності вищої освіти. У 2019 році звільняли в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби:

- хто має ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр — в квітні – травні 2019 року та у жовтні – грудні 2019 року;
- інших військовослужбовців - у лютому, квітні – травні 2019 року та у жовтні – листопаді 2019 року.

Хто і скільки має служити в армії в 2020 році

Терміни строкової військової строкової служби зазначені в Законі України "Про військовий обов'язок і військову службу". Вони становлять 12 та 18 місяців:

- 18 місяців повинні відслужити ті громадяни, які не отримали вищу освіту;
- 12 місяців служби — для призовників, які до призову отримали освітню ступінь магістра.

В законі прописано норми звільнення від призову на строкову військову службу. Так, не проходитимуть строкову службу громадяни:

- які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;
- які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;
- які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;
- батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники можуть не використовувати це право;
- які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
- які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;
- яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

У законі також вказано право громадян на заміну виконання військового обов'язку альтернативною (невійськовою) службою.

Хто має право на альтернативну службу

Правила проходження такої служби прописане в Законі України "Про альтернативну (невійськову) службу".

"Право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов'язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю", - йдеться в документі.

Щоб скористатися таким правом, потрібно підтвердити істинність релігійних переконань.

Строк альтернативної служби у півтора рази перевищує строк військової служби. Проте призовники з вищою освітою мають право служити менше — як і при строковій службі.

Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності, діяльність яких пов'язана із соціальним захистом населення, охороною здоров'я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством.

Види діяльності, якими можуть займатися громадяни, котрі проходять альтернативну службу, визначаються Кабінетом міністрів України.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...