Нацбанк випустив пам’ятну монету, присвячену одному з найбільших музеїв України

Музей грошей НБУ

В обіг введено пам’ятну монету "100 років Харківському історичному музею імені М. Ф. Сумцова" номіналом 5 гривень

16 січня 2020 року Національний банк у продовження серії "Духовні скарби України" вводить в обіг пам’ятну монету "100 років Харківському історичному музею імені М. Ф. Сумцова" номіналом 5 гривень. Монета присвячена одному з найбільших музеїв України, культурному центру Слобожанщини та Східної України.

Про це повідомляє Музей грошей НБУ у Facebook.

"Щороку заклад приймає понад 200 тисяч відвідувачів і вже упродовж століття зберігає своє значення дослідницького, науково-методичного і культурно-виховного центру Харківської області. Біля витоків музею Слобідської України стояв Микола Федорович Сумцов – видатний учений, етнограф, історик, дослідник народного побуту і світогляду, який і став першим директором музею. Вчений також був популяризатором історії української культури та мови. Зокрема, Микола Сумцов першим серед харківської професури почав у 1906 році читати свої лекції українською, аж поки влада не заборонила її вживання", – йдеться в повідомленні.

На аверсі монети розміщено стилізовані дерева, увінчані плодами, що символізують духовну та матеріальну культуру. Праворуч і ліворуч від них – вертикальні смуги, які нагадують фасад сучасної будівлі музею.

На реверсі монети зображено фасади будівель музею різних періодів. У центрі реверсу – портрет Миколи Сумцова.

Нагадаємо, Нацбанк ввів в обіг пам’ятні монети на честь українських військових.

Loading...