live

"Нафтогаз" сплатить податки з коштів, отриманих від російського "Газпрому", до кінця квітня

Андрій Коболєв hromadske.ua

За словами Коболєва, група "Нафтогаз" залишається найбільшим джерелом доходів державного бюджету

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що у першому кварталі держструктура сплатить податки з 2,9 млрд доларів, які були отримані від російського "Газпрому".

Про це він написав на сторінці у Facebook.

"У минулому році ми відокремили Оператора ГТС і, відповідно, тому у цьому - "Нафтогаз" вже не отримає надходжень від транзиту. Але вже у першому кварталі плануємо сплатити податки з 2,9 млрд дол., які ми отримали на виконання рішення Стокгольмського арбітражу", - запевнив Коболєв.

Новини за темою: Милованов про виплати керівництву "Нафтогазу": У контрактах було допущено велику помилку

Він стверджує, що те, що майже 16% доходів держбюджету є надходженнями з "Нафтогазу" є ризиком і пропонує прискорювати реформи.

"Надходження від "Нафтогазу" – це близько 16% загальних доходів державного бюджету у 2019 році. Є привід для гордості. Але така залежність бюджету від однієї, хай і великої, компанії, містить серйозні ризики. Треба прискорювати реформи, щоб таких великих платників, як "Нафтогаз", Україна мала хоча б п’ять чи шість", - додав він.

Також він зазначив, що у минулому році структура сплатила всього близько 120 млрд гривень податків і дивідендів, а частину з них - достроково.

"У минулому році ми сплатили понад 120 млрд грн податків та дивідендів. При цьому у четвертому кварталі більше 15 млрд грн податків та дивідендів ми сплатили достроково", - підкреслив Коболєв.

Новини за темою: Керівники "Нафтогазу" отримають премію в 700 мільйонів

Нагадаємо, національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та російська газовидобувна і газорозподільна корпорація "Газпром" підписали контракт на транзит газу.

Згодом Андрій Коболєв розповів, які саме моменти при підписанні контракту з російським "Газпромом" його не до кінця влаштовують.

Loading...