live

Договір про транзит газу: Україна може "віртуально" імпортувати газ з Польщі

Сергій Макогон фото- з відкритих джерел

За таких умов не потрібно здійснювати реальний імпорт, адже "країни проводять взаємний залік газових потоків"

Голова оператора ГТС Сергій Макогон заявив, що Україна може імпортувати газ з Польщі та відбирати його шляхом постачання з Росії до цієї країни.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Після підписання прямої угоди між операторами ГТС стала доступна можливість віртуального імпорту з Польщі. Це означає, що ми можемо імпортувати весь обсяг, який йде через Україну до Польщі", - зазначив Макогон.

Новини за темою: "Нафтогаз" сплатить податки з коштів, отриманих від російського "Газпрому", до кінця квітня

За його словами, сьогодні через Україну у Польщу йде 9 млн м3 на добу і ці ж 9 млн м3 можуть бути імпортовані через механізм віртуального реверсу, а це, у свою чергу, складатиме 3,2 млрд м3 на рік.

На його думку, виникає питання, чи є сенс будувати за 200 млн доларів ще один газопровід потужністю 5-8 млрд м3 на рік у той час, як доступні газопроводи незатребувані.

Також Макогон розповів, що нещодавно було проведено реконструкцію і тепер в українську систему може надходити до 6,6 млрд м3 газу на рік.

"Україна вже має 2 з'єднання з ГТС Польщі: Дроздовичі і Германовичі. Нещодавно ми провели реконструкцію і готові з нашого боку приймати в українську систему до 6,6 млрд м3 газу на рік. Питання тільки в наявності потрібного обсягу газу і тиску з польської сторони", - резюмував голова оператора ГТС.

Новини за темою: Милованов про виплати керівництву "Нафтогазу": У контрактах було допущено велику помилку

Нагадаємо, раніше Макогон заявив, що сумарний позитивний ефект на економіку України від транзиту газу з РФ протягом п’яти років складе 150 мільярдів гривень.

Також він сказав, що заявки на транзит газу через Україну виконуються у повному обсязі.Loading...
Loading...
Loading...