live

Договір про транзит газу: Україна може "віртуально" імпортувати газ з Польщі

фото- з відкритих джерел Сергій Макогон
загрузка...
загрузка...

За таких умов не потрібно здійснювати реальний імпорт, адже "країни проводять взаємний залік газових потоків"

Голова оператора ГТС Сергій Макогон заявив, що Україна може імпортувати газ з Польщі та відбирати його шляхом постачання з Росії до цієї країни.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Після підписання прямої угоди між операторами ГТС стала доступна можливість віртуального імпорту з Польщі. Це означає, що ми можемо імпортувати весь обсяг, який йде через Україну до Польщі", - зазначив Макогон.

Новини за темою: "Нафтогаз" сплатить податки з коштів, отриманих від російського "Газпрому", до кінця квітня

За його словами, сьогодні через Україну у Польщу йде 9 млн м3 на добу і ці ж 9 млн м3 можуть бути імпортовані через механізм віртуального реверсу, а це, у свою чергу, складатиме 3,2 млрд м3 на рік.

На його думку, виникає питання, чи є сенс будувати за 200 млн доларів ще один газопровід потужністю 5-8 млрд м3 на рік у той час, як доступні газопроводи незатребувані.

Також Макогон розповів, що нещодавно було проведено реконструкцію і тепер в українську систему може надходити до 6,6 млрд м3 газу на рік.

"Україна вже має 2 з'єднання з ГТС Польщі: Дроздовичі і Германовичі. Нещодавно ми провели реконструкцію і готові з нашого боку приймати в українську систему до 6,6 млрд м3 газу на рік. Питання тільки в наявності потрібного обсягу газу і тиску з польської сторони", - резюмував голова оператора ГТС.

Новини за темою: Милованов про виплати керівництву "Нафтогазу": У контрактах було допущено велику помилку

Нагадаємо, раніше Макогон заявив, що сумарний позитивний ефект на економіку України від транзиту газу з РФ протягом п’яти років складе 150 мільярдів гривень.

Також він сказав, що заявки на транзит газу через Україну виконуються у повному обсязі.

Loading...
Loading...
Loading...