live

Офісу генпрокурора передали заяву з вимогою розслідувати на предмет злочину підписання транзитного договору з РФ, – Ляшко

Скріншот ZIK
загрузка...
загрузка...

"У діях тих, хто підписував договір з Росією про транзит газу є ознаки злочину"

До Офісу генпрокурора подано заяву з вимогою розслідувати на предмет злочину підписання договору з Росією про транзит газу через Україну. Окрім цього, активісти планують подати аналогічні заяви до НАБУ, СБУ, ДБР.

Про це заявив в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко.

Він вважає, що у діях тих, хто підписував договір з Росією про транзит газу, зокрема, представника Нафтогазу Юрій Вітренко є ознаки злочину.

"Підпис Вітренка стоїть під транзитним контрактом з Росією. На виконання цього контракту з Росією, не на виконання рішення Стокгольмського суду, а виключно після того, коли був підписаний, я стверджую, не вигідний для України транзитний контракт з Росією, тому що ставки транзиту російського газу менші, ніж були до цього року. Це означає, що державний бюджет втрачає, зате здобувають чиновники. Після того, коли Росія перерахувала 3 мільярди доларів в Україну, посадовці Нафтогазу отримують премії 30 мільйонів доларів. Тобто, слідство має з'ясувати, коли Вітренко підписував з Росією невигідний для українців, для бюджету газовий контракт, чи не переслідував він при цьому власні інтереси, тому що тільки після підписання цього транзитного контракту, Росія перерахувала гроші. І Вітренко, і Коболєв хочуть отримати 30 мільйонів доларів, які виведуть за кордон. Ці три мільярди доларів, які Росія заплатила за Стокгольмським арбітражем повинні піти виключно... Нафтогаз – це державна компанія. Уряд керує через наглядову раду Нафтогазом. Уряд повинен негайно прийняти рішення про те, як використовувати кошти три мільярди доларів від Росії", – екснардеп.

"Тому ми зараз передаємо заяву в Генеральну прокуратуру. Сьогодні ж ці наші заяви з вимогою порушити кримінальні справи за розкрадання коштів державного бюджету, за зловживання владою, за геноцид проти української нації в результаті призначення цих космічних зарплат і премій ми передамо крім Генпрокуратури до НАБУ, до СБУ, ДБР", – наголосив Ляшко.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" і російська газовидобувна і газорозподільна корпорація "Газпром" підписали договір на транзит газу. 

11 січня стало відомо, що топменеджмент "Нафтогазу", який домігся від російського "Газпрому" виплати майже $3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, отримає премію в розмірі 1% від цієї суми. 

Згодом виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що керівники "Нафтогазу" отримають премію в 700 мільйонів. Про кількість премійованих він не повідомив.

 

Loading...
Loading...
Loading...