live

Закон про створення реєстру педофілів опубліковано у "Голосі України"

з відкритих джерел Прирівнювання умисного вбивства з обтяжуючими обставинами до повторного зґвалтування дитини це дисбаланс, непропорційність санкцій кримінально-правових норм
загрузка...
загрузка...

Закон набуває чинності наступного дня після опублікування

У парламентському виданні "Голос України" опубліковано Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за статеві злочини". Про це йдеться у випуску видання від 15 січня.

Документом пропонується створення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього, який має стати запобіжником для повторення (рецидиву) таких злочинів через поінформованість осіб, на яких законом покладено обов'язки з виховання малолітнього (малолітньої), а так само педагогічних працівників або інших працівників освітньої організації (установи), медичної організації (установи), організації (установи), що надає соціальні послуги дітям, або іншої організації, зобов'язаної здійснювати нагляд за малолітньою особою.

Відповідно до закону, Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітнього (реєстр), - автоматизована електронна база даних, створена для забезпечення збору, зберігання, захисту, обліку, пошуку, узагальнення даних про осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності малолітнього, в тому числі осіб, судимість яких за такі злочини знята або погашена у встановленому законом порядку. Його власником є ​​Міністерство юстиції України.

Новини за темою: Закон про "реєстр педофілів": Чому посилення відповідальності не розв’язує проблему у суспільстві

До реєстру вносяться відомості про прізвище, ім'я, по батькові засудженого, дату народження, місце проживання або перебування, злочини, за які він був засуджений, вид кримінального покарання, який до нього було застосовано, інформацію про фактично відбуте їм покарання, а також про порушення правил адміністративного нагляду.

"Інформація про особу вноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. В разі якщо особа вчинила злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітнього до створення реєстру, інформація про таку особу вноситься до реєстру на підставі постанови суду за місцем проживання особи або місцем відбування нею покарання за клопотанням прокурора", - йдеться у тексті закону.

Визначено, що користувачами реєстру є керівники прокуратур і органів попереднього розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи Національної поліції та Державного бюро розслідувань.

Також закон визначає, хто має право на отримання інформації про факт перебування конкретної особи в реєстрі.

Новини за темою: Реєстр педофілів: Як збираються боротися із сексуальними злочинами щодо дітей

Підкреслимо, в редакції закону до першого читання також передбачалося введення хімічної кастрації педофілів, проте з їхньої згоди. До другого читання цю норму прибрали з документа.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський повернув з пропозиціями до парламенту законопроєкт про хімічну кастрацію та відкритий реєстр педофілів.

 

Loading...
Loading...
Loading...