live

Закон про парламентські ТСК опубліковано в "Голосі України"

Верховна Рада. Фото GettyImages/Global Images Ukraine
загрузка...
загрузка...

Закон набуває чинності наступного дня після опублікування

У парламентському виданні "Голос України" опубліковано Закон "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" з пропозиціями президента. Про це йдеться у випуску видання від 15 січня.

Законопроєктом пропонується урегулювати правовий статус і порядок діяльності тимчасових слідчих комісій, тимчасових спеціальних комісій.

Підставами для утворення тимчасової слідчої комісії можуть бути повідомлення про порушення Конституції України, законів України органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими, службовими особами, керівниками (або посадовими особами, що виконують їхні обов'язки) підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, що становлять суспільний інтерес, у тому числі повідомлення про обставини, які загрожують суверенітету, територіальній цілісності України або її економічним, науково-технічним, національно-культурним, соціальним інтересам, охороні довкілля.

А також повідомлення про масове порушення прав, свобод і законних інтересів громадян, їх об'єднань або зловживання владою посадовими, службовими особами, що завдало істотної шкоди суспільним інтересам.

Тимчасова спеціальна комісія утворюється Верховною Радою України для підготовки і попереднього розгляду питань, а також для підготовки і доопрацювання проєктів законів та інших актів Верховної Ради України на правах головного комітету, якщо предмет правового регулювання таких проєктів не належить до предметів відання комітетів, утворених Верховною Радою України, крім випадку утворення спеціальної комісії для продовження роботи над законопроєктом про внесення змін до Конституції України.

Нагадаємо, зазначений законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді 28 листопада 2014 року. Нардепи ухвалили його в цілому 6 червня 2019 року. Проте президент України Володимир Зеленський повернув документ із пропозиціями. Нардепи ухвалили закон повторно із пропозиціями 19 грудня. За це проголосували 377 парламентарів. Президент України Володимир Зеленський підписав документ 14 січня.

Loading...
Loading...
Loading...