live

Як Зеленський шантажує Ізраїль, провокуючи міжнародний скандал

Борислав Береза
Борислав Береза
EPA-EFE Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський поставив ультиматум Ізраїлю, відмовляючись від участі на World Holocaust Forum в Єрусалимі, якщо йому не нададуть права на виступ. Цим рішенням він поставив себе у вкрай незручне становище, адже у нього заплановані важливі зустрічі.

Про це пише Борислав Береза у своєму telegram-каналі.

Я так розумію, що Зеленський та його оточення досі так і не навчилися не вплутуватися у сварки і проблеми на міжнародному рівні. І сьогодні вони вляпалися знову. Але ще є шанс виправити ситуацію.

23 січня в Ізраїль прилетять президенти, прем'єр-міністри і монарші особи зі всього світу на World Holocaust Forum, який організовується у зв'язку з 75-річчям звільнення табору Аушвіц-Біркенау. У списках гостей є і президент Володимир Зеленський. Вірніше поки ще є. Чому поки що? Все просто. Зеленський, послухавши Мендель і Єрмака, таки уявив себе чи то видатним, чи то могутнім лідером сучасності. Надули вони йому у вуха. І Зеленський зажадав, щоб йому надали право виступити на форумі. Сказав, що раз виступають Макрон, Штайнмаєр, Путін, Пейнс і Нетаньягу, то й він хоче. Він же великий і могутній. А якщо не дадуть слово, то він не приїде. Дрібний шантаж, але хтось на Банковій, мабуть, вирішив, що вийде. Не вийшло. Ізраїль сказав, вибачте, але ні. Приїжджає багато хто і дати виступити всім неможливо. А авторитет Володимира Олександровича після історії з його дуже неквапливою реакцією на збитий український літак Іраном такий, що розраховувати на виступ не слід. Але бачити серед гостей готові.

Зеленський поставив ультиматум - або дають слово, або він не їде, як не їде президент Польщі, якому теж не дали слова. Мабуть ніхто в оточенні Зеленського не сказав йому, що президент Польщі вирішив скористатися тим, що йому не дали слова, як прийомом щоб не їхати, а не як причиною. Причини в тому, що це стратегія через конфлікт, який викликали слова Путіна щодо Польщі в рамках кремлівського "победобесія" до 75-річчя перемоги союзників над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні. І Дуда підозрює, що Путін у своїй промові буде ображати Польщу, а відповісти поляки не зможуть через відсутність права на слово. Тому вирішили не їхати. Тим більше, що скоро заходи по звільненню Аушвіца будуть в Польщі і там в Дуди буде комфортний майданчик для виступу. Але це інша історія.

А чому Зеленський намагався грати в те, до чого не має жодного стосунку, нікому не зрозуміло. Більше того, своїм нерозумним ультиматумом він поставив себе у вкрай незручне становище. Адже у нього заплановані зустрічі. І це не тільки зустріч з Путіним, але й зустріч ввечері з ізраїльським бізнесом. І тепер треба скасовувати зустріч. Те, що не буде зустрічі з Путіним - це для України плюс, а ось те, що з бізнесом зустрічі не буде - це мінус. Інвестори нам потрібні. Мабуть в ОП вирішили, що Ізраїль - це звичайно не Оман і там не треба зміцнювати зв'язки. Дуже розумне рішення. Таке ж "розумне", як і рішення Зеленського спочатку не солідаризуватися з Трампом і Макроном по Ірану. Загалом, тепер Зеленський на роздоріжжі. Або забити на свою гордість і ультиматум і таки летіти в Ізраїль, або грати у вередливу дитину. І не треба через Єрмака просити росіян допомогти організувати виступ Зеленському в Ізраїлі. Вони не зможуть. Це просто б'є по іміджу України і обнуляє наші позиції. Більш того, це не їхня справа, а наш посол і так вже з висунутим на плечі язиком носиться по всіх офіційних структурах і намагається зробити все по максимуму. Але ізраїльтяни вже сказали своє слово. Тому я б рекомендував Зеленському їхати і представляти Україну. Але рішення приймати йому. Подивимося, яким воно буде.

Загалом на Банковій готуються до створення чергового "непорозуменделя". Адже було б простіше не грати в політику, а вчитися бути політиком і перестати слухати ідіотів і підлиз, яких в оточенні Зеленського є з надлишком. Але танці на граблях - це улюблений вид розваг нової влади. Сумно від того, що танцюють вони, а по лобу б'є всіх нас.

Борислав Береза

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...