live

"Я в економіці профан". Що стало зрозуміло після прослуховування наради у Гончарука і чи відправлять його у відставку

СТРАНА.UA
СТРАНА.UA

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук

фото - kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук потрапив у серйозний скандал. В YouTube виклали аудіозапис спілкування прем'єра з фінансовим блоком уряду і НБУ.

Про це пише СТРАНА.иа.

На ній Гончарук безсторонньо висловлюється про президента Володимира Зеленском, називає його розуміння "примітивним" і вважає, що у нього "туман в голові". 

Одночасно прем'єр зізнається, що й сам нічого не розуміє в економіці, оскільки взагалі юрист. Тому він і запросив Мінфін і НБУ, щоб дізнатися - як краще запевнити президента у благотворності зміцнення гривні. 

Після публікації запису прем'єр не з'явився на засіданні фракції "Слуга народу", куди його та інших міністрів покликали з приводу їх космічних зарплат.

При цьому пройшли чутки, що він написав заяву про звільнення. Але ввечері прес-служба Кабміну їх спростувала.

Що заявив Гончарук про Зеленском

На записі він спілкується з заступником голови Нацбанку Катериною Рожкової і міністром фінансів Оксаною Маркарової.  Головне питання - як пояснити Зеленському, що зміцнення гривні це добре. 

З слів Гончарука випливає, що президента турбує це питання. Причому він пов'язує його з пірамідою облігацій, Петром Порошенком і навіть главою Мінфіну Оксаною Маркарової.

Прем'єр позначає перед своїми співрозмовниками проблему: треба знайти для Зеленського якесь інше пояснення. 

"У Зеленського є дуже примітивне розуміння економічних процесів. Точніше просте розуміння. Він розуміє, що є платіжний баланс. Платіжний баланс сильно неправильний, а гривня сильно зміцнилася", - заявляє на відео Гончарук.

Прем'єр пропонує пояснити Зеленському, що гривня зміцнюється завдяки тому, що її сильно розгойдували перед виборами. А тепер люди побачили, що боятися нічого, тому що "сильний президент". "У нього немає в голові цього. Треба показувати і треба, щоб виглядало дуже реалістично, будемо говорити", - сказав прем'єр.

"Поки у президента в голові не буде відповіді на це питання - у нього буде порожнє місце там. І до нього буде прилітати ця хрень на тему облігацій. Вона потрапляє в голову тому, що там є туман", - уточнив Гончарук.

Але це, як виявилося, були теоретичні побудови. Насправді Гончарук покликав Маркарову і Рожкову за порадою.

"Я повний профан в економіці - я юрист за освітою. Але шо я розумію? Є дві економічні теорії - монетаризм і кейнсіанська. Ти йдеш по шляху здешевлення ресурсів. І ти йдеш шляхом друкування грошей і як би розвиваєш економіку", - сказав прем'єр.

"Якщо ти йдеш шляхом здешевлення ресурсів, то твоя стратегія в тому, щоб інфляція знижувалася", - заявив Гончарук, даючи зрозуміти, що варіант "як би розвивати економіку" не розглядається.

Що порадили співрозмовниці - історія поки що замовчує. 

Зазначимо, що ця нарада дійсно була. І про неї навіть повідомляв Нацбанк на своїй сторінці в Facebook. 

В Нацбанку відзначили, що такі зустрічі у форматі "за чашкою кави" носять виключно координаційний характер і є майданчиком для діалогу, а не для прийняття рішень.

В рамках зустрічі 16 грудня, як повідомляє НБУ, мова йшла про зміцнення курсу гривні і його вплив на інфляцію й економічне зростання.

Представники НБУ заявили, що цей процес є позитивним для економіки в цілому, хоча в короткостроковій перспективі може мати певний негативний вплив на окремі сегменти.

Додавалося і фото самої зустрічі:

Зустріч прем'єр-міністра Олексія Гончарука з фінансовим блоком уряду фото - з відкритих джерел

Що стало зрозуміло зі слів Гончарука

Після публікації запису на прем'єра посипалися докори в тому, що він зневажливо висловлюється про президента. 

Навряд чи це саме так (хоча нотки якогось менторства проскакують, особливо у світлі "примітивного розуміння"). Гончарук швидше намагається придумати, як пояснити Зеленському більш вигідне для себе розуміння курсових стрибків. 

Якщо простіше, то Гончарук і питає у Маркарової і Рожкової як можна простою мовою пояснити зміцнення гривні.

І в цьому сенсі цікаві два моменти, які відзначає телеграм-канал "Політика Країни". 

1. Зеленський, як випливає зі слів Гончарука, стурбований зміцненням гривні і створенням піраміди ОВДП і він задає про неї питання прем'єру - і про Ротшильдів, і про Порошенка.

2. Гончарук дійсно абсолютний профан. Раз він сам не може пояснити зміцнення гривні і викликав для допомоги Маркарову і Рожкову. А це для прем'єр-міністра означає повну профнепридатність.

Реакція на запис

Противники Гончарука у "Слуги народу" почали натякати на його відставку. 

Нардеп Макс Бужанський заявив, що Гончарук не приїхав на засідання фракції. А його колега Олександр Дубінський уточнив, що прем'єра викликали в Офіс президента.

фото - скріншот

Дубінський потім прямо закликав Гончарука написати заяву про звільнення. 

"Олексій Гончарук повинен бути відправлений у відставку. Але законних підстав для цього немає - у прем'єра річний імунітет.

Тому, після образ на адресу президента, в суспільстві міністрів Милованова та Маркарової, за участю голови НБУ Смолія та його заступника Рожкової - повинен написати заяву сам.

Люди, які сиділи поруч з ним, - теж.

Тому що хихотіли, підтримували, і пропонували свої варіанти того, як наповнити "порожнечу" і представити свої економічні помилки як перемогу", - заявляє Дубинський.

фото - скріншот

Пізніше Бужанський, Дубинський і примкнув до них нардеп Куницький опублікували фото, як вони приїхали до Кабміну вимагати відставки Гончарука.

Бужанський, Дубинський і Куницький приїхали до Кабміну вимагати відставки Гончарука

фото - strana.ua

Правда, поки немає жодних підтверджень, що Гончарук написав заяву про відставку і що цю відставку прийняли.

На засіданні фракції "Слуга народу", за даними "Країни", Дубинський і Бужанський спробували поставити питання про відставку прем'єра, але цю тему підтримали менше 20 чоловік.

Тим часом у соціальних мережах вже йде скандал.

"Прослухала запис наради у прем'єра за курсом. Гончарук думає, як наеб...ть пустоголового Зеленського. Це не мої слова. Це прем'єр його так називає. І сам зізнається, що профан в економіці, але президента все одно наеб..т. Дуже респектабельне вийшло нараду. Торгаші з Троєщини сидять думають, як на..бать торгашів з Дарницького ринку", - пише заступник головного редактора "Країни" Світлана Крюкова.

фото - скріншот

"найгірше не те, що прем'єр вважає президента тупим і придумує, як обдурити його на тему зростання курсу гривні.

найгірше що він, схоже, і сам не дуже розуміє, чому зростає гривня", - вважає журналіст Юрій Ткачов.

фото - скріншот

"Прем'єр назвав себе профаном в економіці, а міністр економічного розвитку себе дебілом

Ось вам і #урядтехнократив", - пише блогер Євген Куксін. 

фото - скріншот

"Чули запис наради Кабміну і НБУ з приводу зміцнення гривні? Знаєте, що там найцікавіше і одночасно найстрашніше?

Ні, не те, що Гончарук зізнався, що він дилетант в економіці. Це і так було відомо.

І навіть не страшно, що вони не розуміють, що відбувається. Чому відбувається. Це теж відомо.

Страшно, що вони не думають як запустити економіку. І як усунути ризики.

Замість цього завдання цих нарад як навісити локшину президентові, який на думку Гончарука ще більший дилетант в економіці. І спробувати пояснити, що все добре!

Класична проблема принципала-агента. Хоча ми погані менеджери, але йти не хочемо і хочемо високих зарплат. І тому треба придумати як показати, що ми все робимо правильно", вважає фінансовий експерт Павло Вернивский.

фото - скріншот

А журналістка "Країни" Анастасія Товт помітила, що всі топ-чиновники на скандальному записі говорять виключно російською.

"Звернула увагу. На скандальному записі, де людина з голосом, схожим на прем'єра Гончарука, називає президента пустоголовим та іншими яскравими епітетами - і Гончарук, і інші топ-менеджери у владі говорять російською. Куди дивиться мовний омбудсмен?".

фото - скріншот

Вікторія Венк

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...