Високі зарплати чиновників: Народ обурений, але насправді є більша проблема

Примаченко Іван
Примаченко Іван

Співзасновник освітніх курсів Prometheus

Кабінет міністрів України, Фото - kmu.gov.ua

Українців сильно обурило, коли чиновникам різко підвищили заробітню плату. Чим насправді ми повинні перейматися?

Про це пише Іван Примаченко на своїй сторінці у Facebook.

І знову вся країна в єдиному пориві обговорює високі зарплати і премії топ-менеджменту державних компаній, уряду і парламенту. Страшно далекі вони від народу і страшно багато заробляють. Жирують, поки дороги роздовбані, а лікарні розвалені. Хочуть, куркулі, заробляти і щоб їх поважали – ну як з таким миритися? Одним словом, бариги. А значить потрібно знов на всі навколодержавні посади запросити хороших людей, які готові керувати бюджетними мільярдами отримуючи зарплатню менше київського таксиста. Правда чомусь ці хороші бідні люди, на відміну від київських таксистів, за кілька років стають доларовими мультимільйонерами. А дороги як були роздовбаними, так і лишаються. Але це все нічого. Достатньо лише знов набрати чесних бідних людей на зарплати таксистів і ось тоді…

Як казала одна мудра людина: "Повторювати одну й ту ж саму дію знову і знову очікуючи іншого результату – визначення божевілля". Але ми знову і знову очікуємо кришталево чесних подвижників, які будуть працювати на державу задарма, 24 на 7 і з вдячністю приймати тони бруду, що виливаються на них в соцмережах. Ми щиро обурюємося тим, як хтось може відмовлятися приймати такі умови праці – хоча самі посміялися б в обличчя роботодавцю, який посмів би нам таке запропонувати. Але як тільки людина починає працювати на державу, ми очікуємо, що її раціональний мозок відключиться і вона буде готова рятувати країну на чистому волонтерстві – інакше ніяк.

Можна спробувати пояснити, що заплативши мільйон ми зекономимо мільярд. Можна переконувати, що подвижників мало і вони мають тенденцію швидко закінчуватися. Можна піти ва-банк і спитати, навіщо людині працювати за зарплату таксиста міністром з його колосальною завантаженістю і відповідальністю, якщо за ті ж гроші він чи вона можуть працювати… власне таксистом? У відчаї ви можете використати заборонений прийом і напряму спитати, чому ж полум’яний оратор, який вимагає чернечої аскези від інших, не піде працювати на державу сам і не покаже клас всім цим ненажерам? Але все це, як показує практика, не працює. Людина, яка свято вірить в те, що світ має бути "справедливим", а керівник найбільшої державної компанії має отримувати зарплатню на рівні таксиста, не хоче бачити реальність. Але реальність тут, від неї не втекти, її не переконати обурливим постом в соцмережах. Реальність цього способу бачити світ вже 30 років оточує нас – варто лише озирнутися. Не набридло?

Що справді потрібно, так це вимагати одночасно з підвищенням зарплат радикально реформувати правоохоронні органи і суди, які б почали реально карати корупціонерів у владі. Бо хоч без високих зарплат справи не буде, але й самі лише високі зарплати нічого не дадуть. Що дійсно потребує обговорення, так це ефективність і прозорість механізмів визначення високих зарплат і бонусів. Якщо десь ми можемо залучати найкращих людей, але платити менше – чудово. Що реально має обурювати, так це відверті профанатори, які займають відповідальні посади. Тих людей, які не дають результатів, потрібно звільняти. Здається, багато напрямків, щоб направити емоції в конструктивне русло. Може на цьому, нарешті, і зосередимося?

Іван Примаченко

 
 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...