live

Віктор Медведчук: Команда Гонтаревої продовжує знищувати банківську систему України

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Час владі замислитися над тим, що відбувається у НБУ, і навести порядок"

Україна зайняла перше місце у рейтингу країн з великою відсотковою часткою проблемних/неповоротних кредитів. Однак у НБУ цієї проблеми просто не бачать, вважаючи за краще разом з Мінфіном займатися "будівництвом" піраміди ОВДП, яка штучно зміцнює курс гривні, що вже призвело до серйозних втрат в експорті, у бюджетній сфері

Про це це повідомляє голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук, інформує пресслужба політсили.

Зокрема, у Telegram-каналі Proeconomics, посилаючись на дані JP Morgan, повідомили, що частка проблемних/неповоротних кредитів в Україні склала 53,4%. На другій сходинці перебуває Греція. Її показник дорівнює 45,6%. Для порівняння: показник Росії вп’ятеро нижчий і становить 10,7%.

"Треба було не влаштовувати штучний "банкопад", а вирішувати реальну проблему ‒ знижувати частку проблемних/неповоротних кредитів. Але за цим показником Україна "попереду планети всієї"", – наголошує Віктор Медведчук.

За словами опозиційного політика, низький рівень повернення проблемних кредитів стримує приріст капітальних інвестицій, що фінансуються через банківські позики, а повільні темпи приросту основного капіталу в Україні є фактором, який стримує економічне зростання країни.

Віктор Медведчук вважає, що у НБУ цієї проблеми просто не бачать, вважаючи за краще разом з Мінфіном займатися "будівництвом" піраміди ОВДП, яка штучно зміцнює курс гривні, що вже призвело до серйозних втрат в експорті, у бюджетній сфері.

Голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук переконаний, що відбувається це тому, що, хоч Гонтарева й пішла, майже уся її команда залишилася на своїх місцях і провадить колишню провальну політику, яка дестабілізує банківську систему. Кредитування реального сектору економіки критично мале. Банки воліють займатися спекулятивними фінансовими операціями з ОВДП і депозитними сертифікатами НБУ.

"У Нацбанку існує гострий конфлікт між його правлінням і Радою НБУ, яка набагато реалістичніше оцінює ситуацію. Час вже і владі замислитися над тим, що відбувається у НБУ, і навести порядок, зокрема, у кадрових питаннях. І світове лідерство України за часткою проблемних/неповоротних кредитів ‒ неабиякий привід для цього", – зазначає Віктор Медведчук.

Раніше голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук заявив, що Україна повинна брати участь у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у 2020 році, щоб донести свою позицію і знайти соратників на міжнародній арені.

Loading...