Україна та НАТО проведуть в Одесі спільні навчання щодо захисту інфраструктури в Чорноморському регіоні

Спільні навчання відбудуться у жовтні 2020 року

Підписання документів Дмитром Кулебою та Беттіною Каденбах Урядовий портал

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки посол Беттіна Каденбах підписали документ щодо проведення спільних навчань із захисту критичної інфраструктури в Чорноморському регіоні "Непорушна стійкість – 2020". Про це повідомляє Урядовий портал.  

Згідно з повідомленням, підписання документу відбулося у середу, 15 січня, у рамках візиту Дмитра Кулеби до штаб-квартири НАТО у Брюсселі. 

Як зазначається, навчання "Непорушна стійкість – 2020" відбудуться 5-9 жовтня цього року в Одесі, а учасники  відпрацьовуватимуть алгоритми дій у кризових ситуаціях, що можуть виникнути в Чорноморському регіоні, аби злагоджено, вчасно і грамотно реагувати на кібератаки, напади на порти, захоплення транспортних шляхів та інші загрози.

Відомо, що загалом у  навчаннях візьмуть участь понад 200 фахівців. З української сторони – це представники понад 20 відомств, серед яких Рада національної безпеки і оборони України (РНБО), Міністерство оборони, Міністерство зовнішніх справ, Міністерство внутрішніх справ та органи системи МВС, Міністерство енергетики та захисту довкілля, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерство інфраструктури, Міністерство культури, молоді та спорту та інші. Також долучаться НАК "Нафтогаз України" та Інститут стратегічних досліджень.

Зі сторони Альянсу на навчаннях будуть представники центрів передового досвіду НАТО (зокрема – з енергобезпеки, кібербезпеки та морської безпеки), Представництва НАТО в Україні. Окрім цього, долучиться і Європейський центр досвіду з протидії гібридним загрозам.

Оцінюватиме сильні та слабкі сторони взаємодії Вища морська школа США, яка надасть детальний аналіз і рекомендації на початку 2021 року.

Нагадаємо, напередодні Україна повідомила НАТО про готовність стати операційним партнером Альянсу в Іраку. Україна підтримає зусилля НАТО, зокрема, вона має план відправити 20 військовослужбовців на підтримку місії НАТО в Іраку після того, як Альянс відновить її роботу. Loading...