live

Тіла українців, загиблих в Ірані, привезуть на батьківщину 19 січня, - Зеленський

За словами президента, наразі ідентифікували декількох загиблих українців

Офіс Президента Зустріч в Офісі президента із родичами загиблих в Ірані українців
загрузка...
загрузка...

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із родичами українських громадян, які загинули внаслідок катастрофи літака компанії "Міжнародні авіалінії України" в Ірані, та назвав дату повернення тіл загиблих на батьківщину. Про це повідомляє Офіс президента.

Згідно з повідомленням, глава держави розповів, що в Ірані наразі перебувають 10 українських фахівців, які працюють над ідентифікацією та поверненням тіл загиблих в Україну.

"Наразі декілька наших громадян ідентифіковано", – зазначив Зеленський і додав, що він поставив завдання якнайшвидше повернути додому тіла загиблих українців.

"Ми сподіваємося, що це має відбутися саме 19 січня. Можливо, буде плюс-мінус два дні. Але ми поставили таке завдання і перед нашими, і перед іранськими фахівцями", – заявив президент.

Окрім цього, Зеленський наголосив, що цього тижня кожна родина загиблих українців отримає компенсації від держави у розмірі 200 тис. грн, також Україна вимагатиме від Ірану виплат додаткових компенсацій. Також він пообіцяв надати необхідну допомогу, пов'язану із похованням загиблих.

Нагадаємо, вранці 8 січня пасажирський літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розбився в Ірані. Усі 176 осіб, які перебували на борту, зокрема дев'ять членів екіпажу, загинули. Згодом було опубліковано список всіх пасажирів того фатального рейсу.

У суботу, 11 січня, Іран офіційно визнав, що військові країни випадково збили пасажирський літак "МАУ".

Згодом прем'єр-міністр України Олексій Гончарук у відеозверненні заявив, що уряд виплатить родинам загиблих українців в авіакатастрофі в Ірані по 200 тис. грн допомоги та проконтролює належне здійснення страхових виплат відповідно до Монреальської конвенції.

Глава відділу розслідування подій організації цивільної авіації Ірану Хасан Резаєфар розповів, що розмір компенсацій сім'ям жертв авіакатастрофи пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" в Тегерані буде залежати від досягнутих домовленостей між Іраном і Україною. 

Loading...
Loading...
Loading...