"Соросята ухандохали економіку": З’явилася друга частина прослушки наради у Гончарука

Олексій Гончарук, Фото з відкритих джерел

Гончарук каже, що у них "планів немає", владу звинуватять в тому, що вона "прикінчила економіку"

У сервісі YouTube з’явилася друга частина прослушки наради у прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.

Її опубліковано на каналі "Як обдурити президента", – повідомляє Страна.

Перша частина аудіо вже наробила багато шуму. Зокрема, чоловік з голосом, схожим на Гончарука, каже неоднозначні слова на адресу Володимира Зеленського. А саме, що у президента "примітивне розуміння економічних процесів".

Новини за темою: "Туман у голові". Що говорив про Зеленського прем'єр Гончарук. Повний текст скандального запису

Кабмін навіть змушений був випустити офіційну заяву, в якій повідомив, що інформація про відставку Гончарука, чутки про яку з’явилися після публікації аудіо, не відповідає дійсності.

Новини за темою: У Кабміні прокоментували запис прослушки Гончарука та його відставку

Нижче пропонуємо до уваги читачів стенограму другої частини прослушки засідання Гончарука та інших топ-менеджерів. Гончарук каже, що у них "планів немає", владу звинуватять в тому, що вона "ухандохала економіку". Згадуються також довгоочікувані зимові премії, які керівництво країни якраз отримало.

Стенограма наради у Гончарука. Частина друга

"Ось у нас в четвертому кварталі просяде економічне зростання, буде 4 і 4. А зараз буде, за деякими оцінками, 2. І [прозвучать заяви]: прикандичили економіку реформи ці, як сказати, соросята. Прийшли соросята і економіка росте 2 і вниз. І нічого нікому не доведеш", – говорить Гончарук російською мовою, маючи на увазі відсотки зростання ВВП.

Прем’єр-міністр продовжує: "І ось це все створює відчуття у президента, що ситуація неконтрольована. Ми не розуміємо. У нас немає планів. А у вас його реально немає", – каже Олексій Гончарук, звертаючись до своїх підлеглих.

"По бюджету я не розумію, як правильно. Рішення немає", – зазначає прем’єр.

Далі каже Катерина Рожкова, перший заступник голови Нацбанку: "Давайте шукати рішення на питання, які є. У глобальному вимірі все добре". Міністр фінансів Оксана Маркарова доповнює її: "Незрозуміло нікому, крім нас".

"Ми не можемо намалювати економічну політику. У нас цілі міністри для цього в міністерствах. Ми з Тимофієм (Миловановим, міністром економіки, – Ред.). Давайте зробить трьох-, п’ятирічний..."

Вклинюється Маркарова: "Якщо ми продовжуємо робити... Тобто наша політика полягає в тому... Раз, два, три. Тобто в концесії" (договір між власником та інвестором про вкладення грошей в об’єкти майна – Ред.).

Ріжкова відповідає: "Наше завдання – забезпечити марокоекономічну стабільність. Вона вже є. Ось ці речі показати. Тоді, напевно, можна буде сказати:" Ми йдемо приблизно таким шляхом ".

До розмови підключається Тимофій Милованов: "Як ми відповімо на питання: курс посилився, а... Я не розумію".

Катерина Рожкова каже: "Давай відверто теж говорити, що такі речі, як курс і інфляція, впливають на економіку... Можливо, хороша ідея знаєш у чому? Взяти країну, схожу на нас. Ну, наприклад, є сильний потенціал в армії... ".

Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб: "Аргентина?"

Рожкова: "Ні. Аргентина – якраз Данилишину за сценарієм йти... Взяти і подивитися, як змінювалися економіки і як зараз. Я не знаю... Австралія".

Юлія Ковалів, заступник голови Офісу президента України (перша, хто говорить по-українськи): "Я прошу вибачення. Просто ми говоримо про а-ля економічну стратегію. Про зміни. Нічого, що нам потрібно робити, ми не обговорювали. І це мені здається ключовим: що нам потрібно зробити в економічній політиці ".

Вона продовжила: "Навіть план, який заступники подавали в міністерствах до програми дій уряду... Там переважно написано:" податкові пільги, податкові пільги".  Якщо ми це запровадимо, нас МВФ..."

Її перебиває Маркарова: "І на зиму претендувати на купу премій".

Знову говорить Рожкова: "Ну, дивіться, макро – раз. Умовно. Що ми можемо зробити – два. Щодо всього іншого, що ми називаємо імпортозаміщенням і так далі... Ось його можна по-різному будувати. Питання зараз у чому: якщо ми на цьому зійдемося, то багато речей [будуть залежати] від наших комунікацій... коли ми почнемо про це говорити... Знаєте ж, люди вони... У них починає змінюватися мислення, це правда.

Loading...