live

Рябошапка звернувся до Гончарука з вимогою реформувати кримінально-виконавчу медицину

Рябошапка Руслан
загрузка...
загрузка...

В Офісі генпрокурора вважають, що центральні органи виконавчої влади загальмували процес у дотриманні прав в'язнів на охорону здоров'я

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка звернувся до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука щодо невідкладного втручання у ситуацію з гальмуванням реформи кримінально-виконавчої медицини.

Про це повідомляє пресслужба ОП.

Так, у заяві йдеться про те, що процес планової передачі функцій надання медичної допомоги засудженим та ув’язненим від Міністерства юстиції до Міністерства охорони здоров’я так і не завершили, а плани на створення незалежної мережі медичних закладів Державної кримінально-виконавчої служби України так і не реалізувалися, адже їх мали виконати до початку 2020 року.

"Протягом останнього часу відповідальні центральні органи виконавчої влади не виявили належної активності та фактично загальмували процес, що вкрай негативно вплинуло на стан дотримання конституційних прав в’язнів на охорону здоров’я та призвело до систематичності порушень вимог законодавства у цій сфері", - додають в Офісі генпрокурора.

Також зазначається, що все це стало причиною зростання смертності серед в'язнів на 7 %.

"Такий стан реформування у сфері надання медичної допомоги в’язням не сприяв зменшенню смертності серед них. Тільки за останній рік спостерігається зростання смертності майже на 7% (517 випадків)", - запевнили у відомстві.

Як стверджують в ОП, це може стати підставою для Європейського суду з прав людини констатувати факти порушень вимог ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в контексті ненадання належної медичної допомоги засудженим та ув’язненим.

Нагадаємо, раніше Рябошапка змінив прокурорів у справах, пов'язаних зі злочинами в оборонному секторі.

Також відомо, що у свята генпрокурор Рябошапка і його перший заступник Касько відвідали Куршавель.

Loading...
Loading...
Loading...