"Туман у голові". Що говорив про Зеленського прем'єр Гончарук. Повний текст скандального запису

Під час розмови посадовці радяться, що сказати Зеленському, який цікавиться дірою в бюджеті

Володимир Зеленський і Олексій Гончарук, фото

З відкритих джерел

У мережі опублікували запис, на якому прем'єр-міністр Олексій Гончарук разом із заступницею голови Нацбанку Катериною Рожковою і міністром фінансів Оксаною Маркаровою радяться перед нарадою у Зеленського, що казати президенту про економічну ситуацію в країні. Про це повідомляє Страна.UA з посиланням на опублікований запис. 

Згідно з повідомленням, під час обговорення Гончарук говорить, що президент не достатньо глибоко розбирається в економіці і що у Зеленського "примітивне розуміння" економічних процесів.

Прем'єр обговорює проблему піраміди облігацій держзакупівель, переказуючи версії Зеленського, що на ній заробляють чи то Ротшильди, чи то Порошенко, чи то Маркарова з корупціонерами. Це було сказано  в присутності самої Маркарової.

Після цього Гончарук пропонує придумати якесь зрозуміле для Зеленського пояснення, чому гривня зміцнюється, щоб президент не прислухався до версій про піраміду. Що ж вирішили учасники розмови невідомо, адже запис закінчується на дискусії про макропоказники.

Публікуємо повний текст розмови Олексія Гончарука, Катерини Рожкової та Оксани Маркарової.

Олексій Гончарук: Ну, і починає мені говорити: "Я приїжджаю в обмінник. Льоша, що ж це таке?"

Співрозмовник: (нерозбірливо)

Гончарук: Друзі, це питання очікуване. Вони кажуть: "У нас нелегко". Більш того, на середу президент просить нараду з питань економічної політики. Поясніть мені, якщо ми курс зміцнюємо - добре. Поясніть мені за рахунок чого ... Ну, можете мені пояснити? Відповідь на питання у нього, каже все нормально. Краща комісія в місті, якось так. Сидять, працюють. І значить у нас там є розуміння, що все добре ... Дивіться, макроекономічна ситуація, вона сприятлива. А він каже: "Льоша, перестань ти мені морочити голову". Можете мені нормально пояснити? У нас дірка в бюджеті 50 мільярдів ... А якщо далі так буде? І як? Буде у нас 100 мільярдів діра в бюджеті, тому що гривня буде зміцнюватися.

Олексій Гончарук: Сьогодні яке число?

Катерина Рожкова: 16 грудня. Розумієш? Тобто це просто небачено. Аукціон небаченої щедрості. Я до чого? І ми говорили...

Олексій Гончарук: І вона весь час зміцнюється.

Катерина Рожкова: І вона зміцнюється. Ну, може бути після останнього аукціону, але вже кінець року...

Олексій Гончарук: Ну, ми там завели 250

Катерина Рожкова: Я просто до того, що цей час зараз. Давай ставити один одному завдання. Що треба робити і що для цього треба робити.

Олексій Гончарук: Ідея в тому, що корупціонери, так? В тому сенсі, що Маркарова і Ротшильди. Вони просто на цьому заробляють гроші. Це перше. Перший страх. Другий страх - це все гроші Петра Порошенка. Тут важливо показати головну річ. Все інше не має ... відносини. У Зеленського є дуже примітивне, в цьому сенсі просте розуміння економічних процесів. Є платіжний баланс. Платіжний баланс сильно не виправився, а гривня сильно зміцнилася ... Він шукає відповідь на це питання. У нього відповіді на це питання. Як би йому чітко пояснити наступне. Дивіться, на початку року населення перед виборами не вірило в гривню, тому що це фактор нестабільності, все розгойдували ... перед виборами. Тому гривня була слабшою, ніж повинна була економічно бути. Я зараз фантазую.

Катерина Рожкова: Ну, ти маєш рацію насправді, не тільки населення, експортери теж притримували долар в очікуванні

Олексій Гончарук: Потім після виборів все розповідали про те, що гривня зараз бахне, буде за 50 і все інше. Тому що гривня зробила? Вона спочатку повернулася до того стану, в якому вона повинна була бути економічно, а потім вона почала ще сильно - тому що тренд люди побачили - парламент сильний, молодий - нічого собі нормально, гривня далі зміцнюється. Люди почали бачити, що страхи, які були перед виборами, не підтверджуються, а навпаки. Новий сильний президент бла-бла-бла, рівень довіри безпрецедентний до влади, гривня продовжує зміцнюватися. У нього гніт цієї відповіді. Треба показувати і треба, щоб ця історія виглядала реалістично, чесно. Тому що поки у нас не буде у президента в голові відповіді на питання, у нього буде порожнє місце там і до нього буде прилітати ця хрєнь на тему облігацій. А вона потрапляє в голову тільки тому, що у нього є туман на цю тему. Це перше.

Друга історія. Нам треба показати, що ресурси стали дешевше. У моєму уявленні, вибачте, я повний профан в економіці, я юрист за освітою, але що я розумію. Є дві економічні теорії - монетарна там і кейнсіанська. Ну, дуже прості речі. Перше ти йдеш до здешевлення ресурсів або ти йдеш то, щоб друкувати гроші і як би там розвивати економіку. Це так. Якщо ти йдеш до здешевлення ресурсів, то твоя стратегія, щоб інфляція знижувалася, вартість ресурсів знижувалася, все знижувалося. І треба показати, що, ось дивіться, західні країни у них там і люди заробляють по 2% і депозити, і все інше, і на грошах там спекулятивні заробітки вони непорівнянні .... тому економіка там росте, не падає

Оксана Маркарова: Але для цього треба ... Перше питання це макро. Який макро ми бачимо в наступні два-три роки?

Олексій Гончарук: Я думаю що (нерозбірливо)

Оксана Маркарова: Чому?

Олексій Гончарук: Ну, тому що той макро, який є, вони очевидні. А вже ...

Оксана Маркарова: Але ми ж говорили, що ми зробимо таке: три таких-то умови - раз-два-три-чотири-п'ять. Ось макро, в яке ми віримо

Катерина Рожкова: І в це макро ми повинні були закласти якісь...

Оксана Маркарова: І там показати, що стільки-то інвестицій зайде в цей, в цей, в цей рік. Це означає, що так у нас виглядає споживання. Тобто макрос зрозумілий, це така зрозуміла модель - що на що впливає. Відповідно - ось ваш макро і в цьому макро курс буде ось так от зміцнюватися.

Нагадаємо, у мережі опублікували запис наради у прем'єр-міністра Олексія Гончарука щодо ситуації із курсом гривні, де він висловив неоднозначні думки щодо президента Володимира Зеленського. Прем'єр-міністр вважає, що у Зеленського примітивне, досить просте, розуміння економіки

 Loading...