live

Полювання на "незручні" ЗМІ: Кореспондентка ZIKу на засіданні комітету ВРУ заявила про тиск і насильство

Скріншот ZIK
загрузка...
загрузка...

"Особисто мені також погрожували розбити камеру і застосували до мене фізичне насилля"

Правоохоронні органи мають надати правову оцінку подіям біля Апеляційного суду Києва, коли група підтримки підозрюваних перешкоджала роботі ЗМІ, а також оцінку бездіяльності представникам Національної гвардії, які не реагували на порушення.

Про це кореспондентка телеканалу ZIK Алла Жизневська заявила під час засідання парламентського комітету з питань свободи слова.

Алла Жизневська розповіла про події, які трапилися під час судового розгляду у справі вбивства журналіста Павла Шеремета біля Апеляційного суду Києва. Вона зазначила, що знімальна група телеканалу ZIK стала свідком нападу на журналіста Дмитра Кучера, як тому погрожували пляшкою із речовиною жовтого кольору, як на нього чинили моральний тиск та цькували, як від журналіста вимагали, щоб він "скуштував" тієї речовини, а потім так звані активісти з такими самими пропозиціями звернулись і до Алли Жизневської.

Журналістка розповіла, що з огляду на таку поведінку вона звернулася до представників Національної гвардії, які перебували поряд, проте ніхто на її звернення не відреагував.

"Особисто мені також погрожували розбити камеру і застосували до мене фізичне насилля, вдарили по руках і замахнулися у лице, втручалися під час моїх прямих включень в ефірі, надавали оцінку опозиційним політикам, давали оцінку президенту України Володимиру Зеленському, що він – наркоман, що міністр Аваков – чорт і так далі. Вважаю такі дії неприпустимими. Усе, чого ми на сьогодні хочемо, – аби всі тут присутні зрозуміли, що ми хочемо, щоб діяв закон, аби всі, хто відносно до журналістів, до будь-якого громадянина України, здійснював незаконні дії, понесли відповідальність", – заявила Алла Жизневська.

Журналістка продовжила: "На мою особисту думку, такі речі, як цькування, погрози, фізичне насилля, пропозиції скуштувати сечі, смоли, кислоти є неприпустимими".

Алла Жизневська додала, що у неї склалося таке враження, що група підтримки затриманих у справі Шеремета мала дві мети – підтримати підозрювану та влаштувати цькування і полювання на "незручних" журналістів.

Журналістка наголосила, що правоохоронні органи мають надати правову оцінку цим подіям біля Апеляційного суду, а також бездіяльності представникам Нацгвардії.

Нагадаємо, під Апеляційним судом Києва "група підтримки" Кузьменко чинила тиск на журналістку ZIKу.

Як повідомляли, під час засідання круглого столу в Національній спілці журналістів України, де обговорювали журналістську несолідарність після нападів на працівників ЗМІ біля Апеляційного суду в Києві, де розглядали справу про вбивство Павла Шеремета, наголосили на тому, що в Україні залишається високий рівень небезпеки і атак на журналістів.

Loading...
Loading...
Loading...