Парнас знав про стеження за Йованович, - NYT

Лев Парнас The New York Times

Парнас подав нові документи у справі про імпічмент Трампа

Партнер особистого адвоката президента Сполучених Штатів Америки Рудольфа Джуліані американський бізнесмен Лев Парнас знав про стеження за послом США в Україні Марі Йованович. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на дані, які зберігалися в смартфоні Парнаса і були передані демократам у Конгресі.

Згідно з повідомленням, Парнас, якому в Манхеттені пред'явлено звинувачення по федеральних звинуваченнях, нещодавно передав документи до Комітету з розвідки Палати представників в рамках розслідування у справі про імпічмент.

Один з нових документів показує, що Джуліані говорить, що у нього було благословення Дональда Трампа, щоб він зустрівся з Володимиром Зеленським, якого було обрано президентом України минулої весни, з потенційними новими доказами напередодні президентського процесу щодо імпічменту.

Крім того, у документах йдеться про листування помічника Джуліані в березні 2019 року Робертом Хайдом, який був пов'язаний з особами в Україні, що вели стеження за Йованович.

"Вони бажають допомогти, якщо вам і нам сподобається ціна", - написав Хайд.

При цьому не зазначається, хто саме і з якою метою стежив за Марі Йованович.

Також у березні Юрій Луценко зв'язався з Парнасом у месенджері WhatsApp, щоб сказати, що він домігся успіхів в отриманні інформації про суперників Трампа, згідно з наданими відомостями слідчими по імпічменту.

Луценко додав: "І тут ви навіть не можете позбутися від однієї дури", - очевидна згадка про Йованович.

"Вона не проста дура, повір мені. Але вона не йде", - відповів Парнас.

Зрештою, Дональд Трамп відкликав Марі Йованович з її посади в кінці квітня минулого року.

Нагадаємо, спікер Палати представників США Ненсі Пелосі зазначила, що сьогодні, 15 січня, відбудеться голосування за передачу статей імпічменту та призначення представників від Палати для судового розгляду справи в Сенаті.

Раніше впливовий серед республіканців сенатор Джон Корнін заявив, що керівництво Республіканської партії в Сенаті США очікує на початок процесу розгляду звинувачень щодо імпічменту президента Дональда Трампа в верхній палаті Конгресу у наступний вівторок, 21 січня.

Loading...