Олег Синютка про ринок землі: Це пограбування і розпродаж української землі

Олег Синютка. Фото: Микола Тис/ZIK

"Це катастрофа для майбутнього України"

Від законопроєкту про ринок землі залишилася лише назва, тому що все інше – це пограбування і розпродаж української землі.

Таку думку під час брифінгу в кулуарах парламенту в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив народний депутат, фракція "Європейська солідарність" Олег Синютка.

"І, насправді, від ринку землі там є тільки назва, тому що все інше – це пограбування, це розпродаж української землі сільськогосподарського призначення. Тому ми є категоричними противниками прийняття законопроєкту в такому вигляді. Ми не будемо голосувати за цей законопроєкт", – зазначив Синютка.

І мені дуже прикро, що, коли ми запитуємо представників влади, а для чого ви це приймаєте, у них одна відповідь.

"Вони кажуть: "ми хочемо продати землю". І це є катастрофа для майбутнього України. Законопроєкт про ринок землі повинен містити дві основі функції: перша річ це створити інституцію власників дрібних фермерів, середніх землевласників українських селян. І друге це наростити обсяги аграрного виробництва, що дасть мультиплікацію в податки, що дасть доходи і пенсіонерам і представникам інших сфер. Тому підтримувати в такому вигляді ми не просто не будемо, ми будемо протестувати проти прийняття такого законопроєкту", – сказав політик.

До слова,  голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що влада в особі партії "Слуга народу" відкрила лазівку для продажу сільгоспземель у порушення Конституції та законодавства України.

Як повідомлялось раніше, Верховна Рада під крики "ганьба" ухвалила у першому читанні скандальний законопроєкт про запровадження ринку землі.

Голова аграрного комітету Микола Сольський заявляв, що до другого читання до документа надійшло понад дві тисячі правок. Згодом виявилося, що частину з них виключили. Через це сталося непорозуміння на попередньому засіданні комітету.

У п'ятницю, 3 січня, було опубліковано текст законопроєкту про ринок землі до другого читання.

Увесь цей час проходили акції протесту аграріїв. Сьогодні люди також протестують під будівлею парламенту проти продажу землі.

Loading...