live

Нардеп Гончаренко запитав в СБУ та Міноборони інформацію про поїздку Зеленського в Оман

Олексій Гончаренко
загрузка...
загрузка...

Гончаренко хоче дізнатися, чи інформували вони президента про можливе військове зіткненнія між Іраном та США

Народний депутат України від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко направив в Службу безпеки України та Міністерство оборони України депутатські запити щодо того, чи інформували вони президента Володимира Зеленського про можливе військове зіткнення між Іраном та США напередодні його поїздки в Оман. Про це Гончаренко повідомив на своїй сторінці в Facebook.

"Справа в тому, що авіасполучення між Україною і Оманом проходить через країни, які в той період часу здійснювали авіаційні і ракетні удари і вели бойові дії", – написав Гончаренко.

У зв’язку з цим, нардеп вирішив дізнатися, як повинні реагувати в СБУ і Міноборони на наявність загрози для президента в разі, якщо він випадково або невипадково опинився в країні, яка примикає до напружених районів, зокрема на Близькому Сході.

"Чи був проінформований Зеленський про авіаудари США з 2 на 3 січня і про приведення в повну бойову готовність ракетних військ Ірану? Хто йому це повідомив, і як він відреагував?" – зазначив Гончаренко.

Відповідно до закону, СБУ та Міноборони повинні регулярно проводити інформаційно-аналітичні дії в інтересах України і зовнішньої безпеки.

"І кому, як не головнокомандувачу доповідати про можливі загрози. В будь-якому випадку такий екзотичний вибір місця для відпочинку Зеленського привів до того, що він не зміг швидко відреагувати і повернутися в країну після авіакатастрофи з боїнгом "МАУ". Що це, як неповага до свого народу? " – резюмував політик.

Раніше в інтерв’ю УП, помічник Володимира Зеленського Андрій Єрмак, який літав з ним в Оман, пояснив, чому президент затримався з поверненням в Україну 8 січня. За його словами, зволікання було пов’язано із закриттям повітряного коридору у зв’язку з катастрофою літака "МАУ" в Ірані. І президент повернувся настільки швидко, наскільки це було можливо.

Як відомо, 8 січня Зеленський перервав візит в Оман через авіакатастрофу українського літака в Ірані.

Loading...
Loading...
Loading...