live

Малюська про високі зарплати чиновників: Тепер я можу спокійно поговорити з мамою

Денис Малюська Facebook

Йому довелося пояснювати своїй роздратованій дружині, де гроші

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що висока зарплата чиновників – це професійна необхідність і тепер він може спокійно поговорити з мамою.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Зокрема, він розповів, що йому довелося пояснювати своїй роздратованій дружині, де гроші. За його словами, 226 тис. грн він не отримував, а цифру треба зменшувати на розмір податків та враховувати, що це надбавка сплачена у різні дні одразу за кілька місяців роботи.

"Єдине, що радує у цій ситуації, це що нарешті зможу нормально поговорити з мамою, бо останні кілька місяці наші розмови зводились до виправдовувань після тез "негайно пиши заяву і йди з цієї дурної роботи", "натягни шапку поглибше, сядь у тролейбус і послухай, що про вас розповідають, воно тобі треба за 16 тисяч?". Ну, і так далі", – пише він.

Міністр юстиції каже, що якщо відійти від особистого і перейти до суті, то висока зарплата чиновників – це професійна необхідність. Оскільки про термінове відрядження за кордон можна дізнатися за кілька годин до відльоту і летіти у такому випадку доведеться власним коштом (якщо повезе, потім компенсують). Або доводиться бути цапом-відбувайлом для роздратованих суддів, коли на нього наклали штраф у 38 420 грн.

Окрім того, розповідає Денис Малюська, потрапляння на політичну посаду робить з людини politically exposed person (політичного діяча), і її протягом кількох років після звільнення не візьме на роботу жодна пристойна міжнародна компанія чи організація.

"Я, наприклад, після закінчення політичної кар’єри не зможу повернутися до своєї попередньої роботи, якою займався майже 10 років. Тому критично важливо не повністю витратити усі попередні накопичення, але й залишити хоч трохи на потім", – пише міністр.

Він також наголосив, що підвищувати рівень соціального забезпечення потрібно усім, не тільки топ-чиновникам і саме цим він займається. Зокрема, під кінець 2019 року було виплачено заборгованість з відшкодування вартості службового одягу для осіб, які звільнилися з органів кримінально-виконавчої служби, а також збільшили зарплату для усіх працівників, що входять у систему Міністерства юстиції.

На яку суму було збільшено зарплату для працівників міністр не уточнив.

Як повідомлялося, міністр культури України Володимир Бородянський та його заступники у грудні, загалом, задекларували заробітної плати на суму 2 мільйони 70 тисяч гривень.

Раніше, 10 січня, стало відомо, що глава "Укрпошти" Ігор Смілянський буде отримувати на місяць майже 2 мільйони.

А 13 січня стало відомо, що топ-менеджмент "Нафтогазу" отримає премію в розмірі 1% від 2,9 мільярда доларів, які виплатить Україні російський "Газпром". Топ-менеджери отримають близько 29 мільйонів доларів або 700 млн гривень.

Додамо, 14 січня ВРУ вирішила не скасовувати ухвалений закон про зарплати представникам ДБР.

Loading...