Китай підриває світову систему захисту прав людини, - HRW

Торгова війна США з Китаєм фото - з відкритих джерел

HRW звинуватила адміністрацію лідера Китаю Сі Цзіньпіна в "найжорстокішому утискові"

У вівторок, 14 січня, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила Китайську Народну Республіку у застосуванні економічного та дипломатичного впливу з метою порушення світової системи захисту прав людини. Про це повідомив виконавчий директор організації Кеннет Рот під час презентації Всесвітнього звіту 2020 у штаб-квартирі ООН, пише Укрінформ.
 
За словами Рота, уряд Китаю задля уникнення критики намагається використовувати свій економічний і дипломатичний вплив дедалі з більшою жорстокістю. При цьому уряд змушує "замовкнути критичні голоси за кордоном" та намагається підірвати глобальні інституції, які захищають права людини. 
 
Зокрема, у неділю, 12 січня, Роту не дозволили заїхати на територію Гонконгу, де він планував представити доповідь стосовно ситуації із правами людини Китаю.
 
"HRW звинуватила адміністрацію лідера Китаю Сі Цзіньпіна в "найжорстокішому утискові, який Китай зазнавав за останні десятиліття", - йдеться у повідомленні. 
 
Окрім цього, у цій доповіді засуджується ставлення Пекіна до уйгурских мусульман в регіоні Сіньцзян.
 
До слова, у грудні минулого року КНР запровадила санкції проти організації HRW та інших неурядових груп США. Таким чином Китай створив своєрідний контрзахід щодо Закону про підтримку демократії та захисту прав людини в Гонконзі, який був прийнятий у США наприкінці листопада 2019 року. А саме, цей закон підтримує антиурядові протести в Гонконгу та становить загрозу для Китаю у вигляді санкцій за порушення прав людини.
 
Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп зустрівся з главою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном, під час чого лідери обговорили торговельну співпрацю між країнами. 
Loading...