Іран не відповідає на запити України про чорні скриньки, - Офіс генпрокурора

Фюзеляж збитого в Ірані літака "МАУ"

фото - ISNA

Питання надання Україні ящиків залежить від Ірану, зазначила Поліна Чиж

Керівник департаменту міжнародно-правового департаменту Офісу генпрокурора Поліна Чиж заявила, що Іран не відповідає на запити України про чорні ящики. Про це вона сказала на засіданні комітету Верховної Ради з нацбезпеки, пише "Корреспондент"

Чиж нагадала, що сьогодні очікувалося прибуття іранського експерта до Києва, який повинен був вивчити лабораторію, в якій планувалося здійснювати розшифрування чорних скриньок.

"Однак вчора іранська сторона сказала, що вони не можуть його відправити. І ми не можемо це ні підтвердити, ні спростувати. Сьогодні ми знову направили їм запит, щоб наші експерти досліджували ящики, але відповіді поки що немає, і їх фахівець не приїхав", - повідомила вона.

За її словами, найгіршим варіантом розшифрування чорних скриньок збитого біля Тегерана українського літака є те, якщо це робитимуть в Ірані. Чиж зазначила, що Україна звернулася до Франції з проханням спільно розшифрувати чорні скриньки на випадок, якщо вони будуть відправлені туди з Тегерану. 

"Ми попросили їх розглянути можливість виділити експерта або групу експертів, які можуть приїхати на територію України і проводити з нами розслідування і розкриття інформації з чорних скриньок. По-друге, розглянути можливість, у разі якщо це буде зроблено на території Франції, нашим експертам взяти участь у цьому процесі на території Франції, або щоб Франція також розглянула можливість дозволити брати участь на території третьої країни, де буде здійснено розкриття даних чорних ящиків", - повідомила Чиж.

За її словами, питання надання Україні скриньок залежить від Ірану тому, що без сприяння іранської влади Київ не зможе отримати самописці. 

Нагадаємо, вранці 8 січня пасажирський літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розбився в Ірані. Усі 176 осіб, які перебували на борту,  зокрема дев'ять членів екіпажу, загинули. Згодом було опубліковано список всіх пасажирів того фатального рейсу.

Згодом в мережі було опубліковано можливе відео попадання ракети в український літак із пасажирами.

У суботу Іран офіційно визнав, що військові країни випадково збили пасажирський літак "МАУ"

У вівторок, 14 січня, з'явилося нове відео запуску ракет по літаку "МАУ". ЗМІ опублікували кадри запуску Іраном ракет по українському літаку 8 січня, зняті на камеру спостереження. Loading...