Фігурантів красногвардійської "справи Хізб ут-Тахрір" етапували з Криму в російський Краснодар

Рустем Емірусеінов, Арсен Абхаіров і Ескендер Абдулганієв

Російські офіційні органи публічно не коментують етапування фігурантів справи

Трьох фігурантів красногвардійської групи "Хізб ут-Тахрір" 15 січня вивезли з сімферопольського СІЗО в колонію російського Краснодара.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

Раніше друг родин заарештованих Сервер Каймаканов сказав громадському об’єднанню "Кримська солідарність", що у нього не прийняли передачу в слідчому ізоляторі міста Сімферополя.

"Я спробував сьогодні подати передачу Рустему Емірусеінову, Арсену Абхаірову, Ескендеру Абдулганієву, але у мене її не прийняли, аргументуючи це тим, що в СІЗО №1 таких на сьогоднішній день немає. Вибули. Куди точно – мені невідомо", – прокоментував Каймаканов.

Кінцевий пункт етапування трьох фігурантів – Ростов-на-Дону, де в Південному окружному військовому суді у Емірусеінова, Абхаірова і Абдулганієва заплановані судові засідання по суті. Наступне засідання – 20 січня.

Російські офіційні органи публічно не коментують етапування фігурантів справи.

У грудні 2019 року суд в Росії продовжив на пів року арешт фігурантів червоногвардійської "справи Хізб ут-Тахрір" – до 13 червня 2020 року.

У лютому 2019 року в будинках кримських татар в селищі Октябрське Красногвардійського району російські силовики провели обшуки. Пізніше в управління ФСБ в Сімферополі відвезли Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаірова і Рустема Емірусеінова.

ФСБ Росії стверджує, що затримані жителі Красногвардійського району причетні до діяльності забороненої в Росії і в анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір".

Нагадаємо, 11 грудня 2019 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив апеляційні скарги адвокатів двох фігурантів другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Різи Ізетова та Аліма Карімова.

Loading...