live

До складу комісії з розслідування катастрофи літака "МАУ" в Ірані увійдуть також представники Boeing, - Єльченко

Володимир Єльченко. Фото: ukraineun.org
загрузка...
загрузка...

Перш за все, має бути повністю завершено розслідування українськими фахівцями на землі в Ірані і репатріація тіл загиблих

Посол України в США Володимир Єльченко заявляє, що розслідування причин катастрофи лайнера Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України" в Ірані відбуватиметься за участі компанії Boeing.

"Оскільки на сьогодні є інформація про те, що Україна отримає певний доступ до цих "black boxes", напевно, ми будемо надалі робити все спільно з фахівцями Boeing. Обов'язково вони увійдуть до складу тієї майбутньої комісії спільної, яка цими днями створюється, яка буде складатися з тих країн, по-перше, громадяни яких загинули в цій катастрофі, і, звичайно, Франція і США, як виробник двигунів і виробник літака Boeing", - сказав він на пресконференції у вівторок, повідомляє Інтерфакс.

Дипломат підкреслив, що перш за все, має бути повністю завершено розслідування українськими фахівцями на землі в Ірані і репатріація тіл загиблих, а другий етап - це створення експертної міжнародної комісії, яка повинна почати свою роботу негайно.

Крім того, Єльченко зазначив, що оскільки Іран повністю визнав свою участь і свою провину в збиванні літака, то він сподівається, що держава виплатить усі належні компенсації сім'ям загиблих, і авіакомпанії.

"Тобто я сподіваюся, що нам не доведеться звертатися в міжнародні судові інстанції, і це питання буде закрито, і залагоджено двосторонньо між Україною та Іраном. Іран повівся, на мою думку, цивілізовано - він визнав провину. Це було важко, зрозуміло, але вони чесно це сказали. Я думаю, вони повинні чесно пройти це до кінця", - додав він.

Нагадаємо, вранці 8 січня пасажирський літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розбився в Ірані. Усі 176 осіб, які перебували на борту,  зокрема дев'ятеро членів екіпажу, загинули. Згодом було опубліковано список всіх пасажирів того фатального рейсу.

Згодом в мережі було опубліковано можливе відео попадання ракети в український літак із пасажирами.

У суботу Іран офіційно визнав, що військові країни випадково збили пасажирський літак "МАУ"

У вівторок, 14 січня, з'явилося нове відео запуску ракет по літаку "МАУ". ЗМІ опублікували кадри запуску Іраном ракет по українському літаку 8 січня, зняті на камеру спостереження. 

Loading...
Loading...
Loading...