live

ЧАЕС отримала нове сховище відпрацьованого ядерного палива

Персонал ЧАЕС також пройде практичне навчання для роботи із обладнанням

ДСП "Чорнобильська АЕС" ЧАЕС передали нове сховище
загрузка...
загрузка...

Компанія-підрядник Holtec International передала ДСП "Чорнобильська АЕС" нове сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2). Про це повідомляє пресслужба ЧАЕС. 

Згідно з повідомленням, підрядник завершив усі будівельно-монтажні роботи, і до Державної архітектурно-будівельної інспекції  подано заяву щодо отримання сертифікату про завершення будівництва об'єкту СВЯП-2. 

"Згідно з контрактною угодою, після завершення будівельно-монтажних робіт, окрім надання відповідного акту, підрядник повинен провести персоналу Чорнобильської АЕС практичне навчання роботі на обладнанні. Це є обов'язковою умовою, оскільки протягом "холодних" випробувань об'єкту, які відбувалися влітку 2019 року, всі операції з обладнанням СВЯП-2 виконував персонал, залучений компанією Holtec International", - розповів заступник директора з технічної  експлуатації Володимир Пєсков.

Він також розповів, що працівники ЧАЕС пройшли теоретичний курс, але напередодні "гарячих" випробувань робітники, які експлуатуватимуть сховище, мають підтвердити свої вміння та навички на практиці. 

Як зазначається, під час "гарячих" випробувань, які заплановано на кінець лютого 2020 року, з чинного сховища відпрацьованого ядерного палива №1 до СВЯП-2 буде переміщено 186 відпрацьованих тепловидільних збірок (ВТВЗ). Після виконання необхідних технологічних операцій ВТВЗ будуть розміщені в бетонних модулях зберігання на СВЯП-2. Окрему увагу в ході "гарячих" випробувань СВЯП-2 буде приділено системі біологічного захисту об'єкту.

Нагадаємо, нещодавно енергоблок №3 Южно-Української АЕС підключили до енергомережі після усунення зауважень, які призвели до призупинення роботи системи. Після того, як енергоблок знову почав працювати, його перевірили на наявність технічних проблем, але, як зазначають у структурі, зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає.

Loading...
Loading...
Loading...