Протести проти продажу землі: Аграрії перекрили вулицю Грушевського у Києві

кореспондентка Єлизавета Будас Скріншот ZIK

Люди погрожують перекрити не лише вулицю Грушевського, а також Липську і Лютеранську

Аграрії України знову перекривають рух на вулицях столиці - вони продовжили протест проти відкриття ринку землі. Наразі вже перекрито вулицю Грушевського.

Про це повідомила кореспондентка Єлизавета Будас в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK.

За її словами, аграрії, які влаштували акцію під помешканням президента України Володимира Зеленського "Привітаємося з президентом", зараз прийшли на вулицю Грушевського. Їхня мета - привернути увагу влади до того, що люди, які працюють на землі, виступають проти впровадження ринку землі.

Аграрії обіцяли перекрити не лише вулицю Грушевського, а також Липську і Лютеранську, додала кореспондентка.

"На вулиці Грушевського вже неабиякий затор. Зазначу, що здебільшого сьогодні акцію влаштовують представники аграрних організацій, громадські активісти, а також представники Національного корпусу. Вони вимагають не ухвалювати законопроєкт про ринок землі та зняття мораторію на продаж української землі у такому вигляді, в якому його зараз пропонують ухвалити. Також вони виступають за референдум щодо цього питання", – зазначила кореспондентка.

До слова, вчора, 14 січня, біля Верховної Ради у Києві аграрії протестували проти продажу землі. Раніше вони анонсували, що пікет має бути безстроковим. Також мітингувальники проти відкриття ринку землі відновили протести в урядовому кварталі та перекрили дороги, вимагаючи не допустити прийняття законопроєкту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення"

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року парламент у першому читанні проголосував за законопроєкт № 2178-10, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Президент Володимир Зеленський запропонував провести референдум щодо можливості продажу української землі іноземцям.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков повідомляв, що всеукраїнський референдум про ринок землі може бути проведено раніше 2024 року, але після того як закон про ринок землі буде ухвалено у другому читанні.

Сьогодні перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що Верховна Рада цього пленарного тижня не розглядатиме в другому читанні законопроєкт №2178-10 "Про обіг земель сільськогосподарського призначення".

Loading...