live

Закон про медіа – це небезпека для демократії в Україні, – Павленко

Журналіст Сергій Павленко
загрузка...
загрузка...

"Передбачається розширення повноважень Нацради, а фактично перетворення її на орган, який буде контролювати всі медіа, і буде мати каральні функції"

Запропонований законопроєкт про медіа може посилити державний вплив на ЗМІ в Україні. Це один із інструментів, який дозволить встановити цензуру і обмежити свободу слова в Україні.

Таку думку в кулуарах парламенту озвучив народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Павленко. Трансляцію вів телеканал ZIK.

 

"Частину моїх поправок було враховано, разом з тим, переважну більшість не було враховано. Хоча нам вдалося на якомусь етапі добитися вилучення найбільш одіозних норм, ті що стосувалися дезінформації. Разом з тим, залишилося багато небезпечних моментів в новому законопроєкті про медіа. Зокрема, щодо визначення різних позицій, за що можна притягати до відповідальності. Вони достатньо нечітко виписані: ні що таке пропаганда, ні що таке "мова ворожнечі" і багато інших новацій і визначень є достатньо загальними, тобто можуть трактуватися далі органами влади по-своєму, по-різному, виходячи з того лояльне медіа до влади чи не лояльне", – зазначив Павленко.

За його словами, це суперечить рекомендаціям Ради Європи і директивам ЄС щодо законів, які стосуються ЗМІ. Вони вимагають, щоб кожне формулювання, яке стосується свободи слова, було максимально однозначним і чітким.

Крім того, Юрій Павленко наголосив, що цим законом передбачається розширення повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а фактично перетворення її на орган, який буде контролювати всі медіа, і буде мати каральні функції. 

"Так цей орган з регулятора, який і так має достатньо сумнівну репутацію, може перетворитися взагалі на орган знищення, на орган цензури і орган контролю за кожним із ЗМІ. На наш погляд, це неприйнятно.... На жаль, влада пропонує тиск, цензуру, посилення державного впливу за кожним медіа. На наш погляд, це небезпека для демократії і це один із інструментів, яким можна встановити цензуру, а також обмежити свободу слова в Україні", – переконаний політик.

Нагадаємо, народний депутат України від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Ренат Кузьмін вважає, що закон про медіа передбачає створення чорних списків осіб, які, на думку Нацради, не мають права бути присутніми в медійному просторі.

Як повідомляли, наприкінці грудня 2019 року у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону про медіа № 2693.

13 січня Комітет з питань інформаційної політики розглядав законопроєкт про медіа.

Loading...
Loading...
Loading...