Втручання Росії у вибори в США: Російські хакери зламали комп'ютери української газової компанії

The Washington Post
The Washington Post

Найбільша американська щоденна газета

Російські хакери ГРУ атакували сервери української газової компанії Burisma, ймовірно, щоб знайти компромат на політичного конкурента президента США Дональда Трампа Джо Байдена фото з відкритих джерел

Хакери Головного розвідувального управління Росії (ГРУ) зламали системи української газової компанії Бурісма Холдінгс, яка опинилася в центрі процедури імпічменту проти президента США Дональда Трампа. Що шукали російські шпигуни?

Про це пише The Washington Post.

Російські військові шпигуни зламали системи української газової компанії, яка опинилася в центрі процедури імпічменту проти президента Трампа. Трамп  минулого року намагався змусити Україну почати розслідування стосовно цієї компанії, а також її зв'язків з сином Джо Байдена, про що повідомила одна фірма кібербезпеки.

На початку листопада російське розвідувальне відомство ГРУ приступило до проведення фішингу кампанії проти фірми "Бурісма Холдінгс", намагаючись обманом вивідати у нічого не підозрюючих співробітників поштові адреси і паролі, щоб хакери могли одержати доступ до їхньої електронної пошти. Таким чином Москва знову втрутилася в американську внутрішню політику, про що повідомила каліфорнійська компанія "Еріа 1 Сек'юріті" (Area 1 Security).

Початок цієї операції співпав з розслідуванням конгресу в рамках процедури імпічменту, мета якого — дізнатися, чи не зловживав Трамп своїми президентськими повноваженнями, коли намагався чинити тиск на президента України Володимира Зеленського з тим, щоб той оголосив про розслідування відносно "Бурісми" і Хантера Байдена. Не виключено, що порушення такої справи допомогло б Трампу обратися на другий термін.

ГРУ активно діяло в ході президентської кампанії 2016 року, зламавши сервери Демократичної партії і голови передвиборного штабу Хілларі Клінтон, а влітку і восени публікувало їх листування. Розкрита інформація внесла сум'яття в роботу з'їзду Демократичної партії і послабила виборчу кампанію Клінтон у найважливіші останні тижні перед виборами. Розвідувальне співтовариство США прийшло до висновку, що своїми діями Москва намагалася допомогти Трампу і нашкодити Клінтон.

Трамп публічно принизив значення висновків своїх розвідслужб і висловив припущення, що у вибори 2016 року втручалася не Росія, а Україна. Він разом зі своїм особистим адвокатом Рудольфом Джуліані обстоює нічим не підтверджену теорію про те, що віце-президент Джо Байден намагався зам'яти розслідування у справі про корупцію щодо "Бурісми", щоб захистити свого сина. Хантер Байден більше не працює в правлінні цієї фірми.

ГРУ вдалося зламати сервери "Бурісми", а також деяких її дочірніх фірм і партнерів, про що повідомив генеральний директор "Еріа 1 Сек'юріті" Орен Фальковиц (Oren Falkowitz).

"Момент проведення цієї кампанії силами ГРУ проти американських виборів 2020 року підтверджує те, чого ми чекали і що передбачали після успішних кібератак, здійснених під час виборів 2016 року", — сказав Фальковиц.

За його словами, "Еріа 1 Сек'юріті" виявила злом напередодні Нового року. Поки невідомо, до яких матеріалів отримала доступ російська військова розвідка, і чи були такі матеріали взагалі, і що з них було оприлюднено. Фальковиц повідомив, що ГРУ також діяло проти заснованої Зеленським медійної організації.

Фішинг є самим поширеним прийомом, який хакери використовують для проникнення в системи своїх жертв. Хакери під виглядом співробітників або перевірених і надійних людей розсилають електронні повідомлення, обманом змушуючи адресатів натискати на посилання, що містять шкідливі програми або приводять їх на сайти з програмами для злому. Це дозволяє зловмисникам здійснювати проникнення в пошту жертв.

"Успіх фішингу залежить від достовірності,   повідомила компанія „Еріа 1" у своєму опублікованому в понеділок звіті про інцидент. — ГРУ використовує зовнішню правдоподібність звичайних бізнес-засобів… для крадіжки аккаунтів, проникнення у внутрішні системи і бази даних, а потім виступає під виглядом співробітників, без дозволу використовуючи їхні акаунти".

Восени Управління директора національної розвідки підготувало секретну "розвідувальну оцінку", в якій зазначило, що росіяни спробують втрутитися у вибори 2020 року, як вони робили це в 2016 році.

"Кампанія ГРУ показує, що є безліч цілей, які можуть бути атаковані тими, хто втручається в наші вибори", - сказала Лора Розенбергер (Laura Rosenberger), що працює директором "Альянсу за безпеку демократії" (Alliance for Securing Democracy), який стежить за російською діяльністю з дезінформації. "Слід очікувати, що таких повідомлень буде ще більше".

За словами Розенбергер, дії Москви націлені на підрив наших виборів. "Мета полягає в тому, щоб послабити наші інститути",  заявила вона.

Фірма кібербезпеки "ФайрАй" (FireEye) повідомила в понеділок про те, що описана у звіті діяльність дуже схожа на методи роботи ГРУ. Разом з тим, "ФайрАй" зазначила, що не може підтвердити заяву "Еріа 1" про злом "Бурісми".

Статтю підготовлено за участю Грега Бенсінгера (Greg Bensinger).

Еллен Накасіма

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...