Влада влаштувала атаку на профспілки: Суслов назвав, кому вигідний новий закон про працю

Віктор Суслов Скріншот ZIK

Ліквідації профспілкового руху хочуть інвестори

Нова влада в Україні влаштувала атаку на профспілки та веде кампанію з їх дискредитації.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK заявив міністр економіки України у 1997-1998 рр. Віктор Суслов.

Експерт звернув увагу на те, що акцент у новому проєкті закону про працю зроблено на трудовому договорі між роботодавцем та працівником. Віктор Суслов наголосив, що позиції роботодавців є сильнішими, тож вони готуватимуть такі договори, які будуть завідомо невигідні для працівників.

Експерт каже, що новим законом буде, фактично, скасовано всі досягнення найманих працівників у всьому світі протягом двох століть – пільги, трудові гарантії тощо. Через те, каже він, міжнародні профспілкові організації негативно оцінили цей документ.

"Що ж до українських профспілок, то сама згадка про них зникла із закону", – заявив Віктор Суслов та додав, що нова влада в Україні влаштувала атаку на профспілки та веде кампанію з їх дискредитації.

Експерт пояснив, яка мета запровадження цих та інших новацій, що прописані у новому законопроєкті про працю.

"Слуги народу", наші депутати прямо говорять, що ліквідації профсоюзного руху і цих статей і норм законодавства, які захищали права трудящих, хочуть начебто інвестори, що вони хочуть мати можливість вільно звільняти кого вони забажають, вільно набирати, кого вони забажають, нав’язувати будь-які умови роботи, адже те, що там ціла низка нових видів договорів вводиться, різні термінові договори, договори, де не встановлюється чіткий робочий час… Усе це начебто робиться в інтересах іноземного капіталу. Але, якоюсь мірою, це так і є. Звичайно, і національний капітал, і іноземний капітал хоче домінувати над людьми найманої праці", – зазначив Віктор Суслов.

Експерт зауважив, що досі наймані працівники мали гарантії, зафіксовані у законодавстві, а ліквідація цих гарантій є неправильною, вона утискає права громадян і протирічить Конституції, яка не дозволяє звужувати права і свободи громадян.

Нагадаємо, Верховна Рада опублікувала текст проєкту закону № 2708 про працю. Ініціатором законопроєкту є Кабінет міністрів України.

У новому проєкті прописані додаткові підстави для звільнення.

Loading...