live

Названо до центу суму платежу "Газпрому" "Нафтогазу" за рішенням Стокгольмського арбітражу

Сергій Макогон фото- з відкритих джерел

Російське підприємство виплатило 2 млрд 917 млн ​​551 тис. 678,80 доларів

Російський ПАТ "Газпром" 29 грудня 2019 року переказав НАК "Нафтогаз України" $ 2 млрд 917 млн ​​551 тис. 678,80 доларів на виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив генеральний директор ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) Сергій Макогон, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, небажання "Газпрому" своєчасно виконати рішення Стокгольмського арбітражу призвело до нарахування та додаткову виплату "Нафтогазу" через майже два роки близько $ 350 млн, нарахованих на основну суму присудженої компенсації.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж в кінці лютого 2018 року за результатами двох арбітражних суперечок між "Нафтогазом" і "Газпромом" на поставку і транзит газу зобов'язав російську компанію доплатити НАК $ 2,56 млрд. "Газпром" безуспішно намагався заперечувати це рішення в апеляційному суді округу Свеа (Швеція), а НАК розгорнув кампанію щодо арешту його активів.

Відповідно до підписаного 20 грудня в Мінську міжурядовим протоколом Україна-РФ-Єврокомісія, протягом 27-30 грудня було реалізовано пакетну угоду з виплатою "Газпромом" "Нафтогазу" $ 2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, відмовою сторін від існуючих позовів, включаючи врегулювання штрафу Антимонопольного комітету України на $ 7,4 млрд, і підписанням транзитної угоди на п'ять років (2020 рік - 65 млрд куб. м, 2021-2024 роки - по 40 млрд куб. м) з можливістю його продовження на десять років.

11 січня стало відомо, що топменеджмент "Нафтогазу", який домігся від російського "Газпрому" виплати майже $3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, отримає премію в розмірі 1% від цієї суми. 

Згодом виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що керівники "Нафтогазу" отримають премію в 700 мільйонів. Про кількість премійованих він не повідомив.

 Loading...
Loading...
Loading...