live

На Полтавщині від правця померла жінка

МОЗ
загрузка...
загрузка...

Хвора звернулася до медиків на восьмий день після отримання травми

В Полтавській області від правця померла 52-річна жінка. Про це повідомляють у Центрі громадського здоров’я.

Зазначається, що у хворої серед симптомів були спазм лицьових м’язів, ригідність м’язів шиї, та утруднення дихання.

Даних про щеплення у жінки не було.

"Того ж дня її госпіталізували. Хірургічне оброблення рани проведено в повному обсязі", - йдеться у повідомленні.

Медики підрахували, що за 11 місяців 2019 року в Україні зареєстровано 15 випадків правця, з яких один летальний.

"Пам’ятайте, єдиний спосіб захистися від правця — вакцинуватися. Імунітет після захворювання не формується, і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна, навіть якщо ви хворіли", - наголосили у Центрі громадського здоров’я.

Лікарі перечислили симптоми правця: судомне стиснення щелеп; м’язові спазми — часто у шлунку; болісна напруга у всьому тілі; проблеми з ковтанням; "витріщання" очей; головний біль; лихоманка та надмірне потовиділення; зміна артеріального тиску і прискорене серцебиття; неконтрольоване скорочення мускулатури голосових зв’язок (ларингоспазм); ламкість кісток; утруднене дихання.

Ускладнення, які може зумовити правець: закупорення головної чи однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії); пневмонія, легенева інфекція.

Правець може призвести до смерті, додали медики.

За словами фахівців, симптоми можуть з’явитися протягом 3–21 дня після зараження. У разі появи перших симптомів радять негайно звертатися до лікаря.

Навіть із медичною допомогою ризик смерті від правця досить високий — від 10% до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини та її загального стану здоров’я.

Нагадаємо, у серпні у Львівській області у 7-річного хлопчика діагностували правець. Дитина впала з велосипеда і травмувала коліно. Зі слів матері, жодного щеплення проти правця дитині не робили.

Loading...
Loading...
Loading...