live
Новини » Світ 34 Читать эту новость на русском

В Європі 2019 рік став найтеплішим в історії

фото - з відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

В глобальному масштабі минулий рік займає друге місце серед найтепліших за всю історію спостережень

2019 рік побив європейські температурні рекорди, середня температура на 1,2 десятих градуса перевищила показник за період 1981-2010 років.

Про це повідомляє "Euronews".

Зазначається, що минулий рік показав екстремально високі температури повітря. У більшості країн Західної Європи були побиті літні температурні рекорди.

Середня температура на 1,2 десятих градуса перевищила показник за період 1981-2010 років. Відтак, в Європі 2019 рік став найтеплішим в історії. 

"В глобальному масштабі 2019 рік займає друге місце серед найтепліших за всю історію спостережень. Йдеться про одну з ключових тенденцій зміни клімату: на Алясці і в Арктиці було набагато тепліше, ніж зазвичай", - йдеться у повідомленні.

За даними ЗМІ, є ряд цікавих досліджень, які показують, що температури, що вважалися типовими на початку 2000 років, в 2030 або 2050 будуть вважатися холодними. А ті, що вважалися аномально теплими, через пару десятиліть будуть сприйматися як нормальні. Тому температурна крива нашої планети повільно, але вірно повзе вгору".

"Зараз випадає така ж кількість опадів, але періоди посухи стають більш тривалими. Порівняно зі сторіччям тому, почастішали екстремальні явища, такі як теплові хвилі" - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, з 16 грудня у Києві вже зафіксовано 7 температурних рекордів. 19 грудня максимальна температура повітря становила +11,3°С, що на 0,6°С вище попереднього максимального значення температури для цього дня, зафіксованого у 1989 році.

Loading...
Loading...
Loading...