В Ірані створять спецсуд для розслідування авіакатастрофи українського лайнера

Президент Ірану Хассан Рухані IRNA

Президент Ірану визнає свою провину, проте й звинувачує США

Президент Ірану Хассан Рухані повідомив, що судова влада має створити спеціальний суд для розслідування авіакатастрофи українського літака компанії "МАУ" рейсу PS 752 під Тегераном. Про це повідомляє IRNA.

"З того моменту, як я дізнався, що це не була звичайна авіакатастрофа, я доклав багато зусиль, щоб скоротити розслідування і точно дізнатися, як літак збили. Судова система повинна мати спеціальний суд з верховним суддею і десятками експертів. Це не звичайний випадок, увага всього світу буде прикута до цього суду" - наголосив іранський президент.

Крім того, Хассан Рухані пообіцяв родинам загиблих пасажирів та іншим країнам слідкувати за цим питанням, вказавши на свої телефонні переговори з лідерами країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі українського літака в Ірані.

Він додав, що це хороший крок, що військові визнали свою помилку і вибачилися за це, але мають бути зроблені й інші кроки.

"Винен не тільки той, хто натиснув на кнопку. Є й інші. Наші люди знають, що це була помилка. Але які обставини привели до такої помилки? Корінь усіх печалей знаходиться в Америці", - заявив Рухані.

Нагадаємо, вранці 8 січня український літак розбився в Ірані. Усі пасажири та екіпаж загинули.

Пізніше стало відомо, що на борту літака перебувало двоє громадян України і 9 членів екіпажу – також громадяни України. У "МАУ" оприлюднили їхні імена. Згодом українська компанія "МАУ" оприлюднила імена всіх пасажирів українського літака Boeing 737-800.

Спочатку глава Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде спростовував "нелогічні чутки" про те, що український авіалайнер, який зазнав катастрофи під Тегераном, був збитий ракетою.

А вранці 11 січня Іран визнав, що випадково збив український пасажирський літак "МАУ", прийнявши за "ворожу ціль".

Днями видання "The New York Times" детально відтворило смертельний рейс PS 752 українського літака авіакомпанії "МАУ", який розбився під Тегераном.

Loading...