Продаж землі: Українські аграрії ініціювали проведення всенародного віча

Вони вимагають зняти з розгляду ВРУ відповідний закон

Об'єднаний штаб захисту української землі

Штаб захисту рідної землі, що об'єднує представників українського селянства і фермерства, які не згодні з наміром влади продавати сільськогосподарську землю, оголосив про підготовку до проведення народного віча. Про це заявила співголова  штабу Ольга Ходаківська під час пресконференції у Верховній Раді, яку транслював телеканал Zik.

"Ми ініціюємо проведення всеукраїнського народного віча, яке стане майданчиком для волевиявлення українського народу, адже згідно з Конституцією український народ є єдиним джерелом влади в Україні. Мета народного віча – захистити українську землю, зупинити прийняття антиконституційних і антинародних законопроєктів, захистити Конституцію", – зазначила  Ходаківська.

На думку аграріїв, доля української землі не може вирішуватися в кулуарах між окремими політиками, іноземними агентами, так само як через політичні торги, адже ці питання мають стати предметом загальнонаціональної дискусії.

Ходаківська також зазначила, що "не було створено жодної робочої групи, яка би опрацювала модель земельної реформи. Жодна поправка, яка була надана представниками українського селянства, фермерства, громадянського суспільства, не була врахована в цих законопроєктах. Натомість, суцільні порушення – регламенту і Конституції".

Окрім цього, співголова штабу нагадала, що нині на розгляді Конституційного суду знаходиться подання з вимогою визнати норми законопроєкту, який відкриває земельний ринок, такими, що не відповідають Конституції. У штабі сподіваються, що Конституційний Суд ухвалить рішення, в якому чітко зазначить, що лише народ України може сказати, як він бачить розвиток своїх територій, на всеукраїнському референдумі.

Нагадаємо, у вівторок, 14 січня, біля Верховної Ради у Києві українські аграрії зібралися на акцію протесту проти продажу землі. Раніше вони анонсували, що пікет має бути безстроковим.

Окрім відновлення протестів біля Ради, мітингувальники перекрили кілька доріг у центрі Києва, вимагаючи не допустити прийняття законопроєкту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення",

Loading...