live

Україна відреагувала на звинувачення у антисемізмі з боку Ізраїлю

Міністерство закордонних справ

фото - з відкритих джерел

Дипломати назвали такі заяви безпідставними

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяву МЗС Ізраїлю щодо відповідальності українських націоналістів за вбивства в період Голокосту.

Про це йдеться заяві МЗС України.

У зв’язку із заявою МЗС Ізраїлю, у відомстві наголосили, що Україна рішуче засуджує будь-які форми нетерпимості та антисемітизму, а органи влади на всіх рівнях докладають зусиль для боротьби з їх проявами.

У МЗС додали, що це було також визнано впливовими міжнародними та неурядовими організаціями, а також Міністерством у справах діаспори Ізраїлю. Така оцінка збігається з даними єврейської громади України і національних правозахисних неурядових організацій.

"Збереження історичної пам’яті про трагедію Голокосту в Україні, відновлення історичної справедливості, щодо тих, хто боровся за незалежність нашої держави і чию пам‘ять на догоду своїм інтересам зганьбила пропагандистська машина СРСР, й надалі залишатимуться важливими напрямами державної політики України" - висловилися дипломати.

Також зазначили, що цивілізовані нації мають виходити з принципу вшанування усіх загиблих, а дискусії у цій сфері мають точитися на рівні істориків і експертів, а не політиків.

Раніше Міністерство закордонних справ Ізраїлю виступило із засудженням вшанування ідеологів Українського національного руху, які, за їх твердженням, відповідальні за вбивство євреїв під час Голокосту.

Нагадаємо, 1 січня в Києві відбулася традиційна смолоскипна хода, присвячена до дня народження голови ОУН УПА Степана Бандери, в якому взяли участь близько двох тисяч осіб. Учасники ходи розгорнули синьо-жовтий та червоно-чорний прапори.

 

Loading...