live

Сумнівні схеми та відсутність прозорості: Як у ДАБІ імітують чесну роботу

Антикор
Антикор

Національний антикорупційний портал

фото - lnu.edu.ua

В.о. голови Держархбудінспекції Олена Костенко,

 
загрузка...
загрузка...

Розпорядженням Уряду від 27 грудня 2019 р. № 1384-р на Костенко Олену Ігорівну тимчасово покладено виконання обов'язків Голови Держархбудінспекції – до призначення в установленому порядку керівника відомства.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України призначив Олену Костенко першим заступником Голови Держархбудінспекції. Відповідне розпорядження від 24 грудня 2019 р. №1350-р опубліковано на Урядовому порталі.

І вже через кілька робочих днів на офіційному сайті ДАБІ з'являється інформація, що в.о. голови (ДАБІ) Олена Костенко провела попередній аудит інспекції і виявила низку проблем з обґрунтованістю видачі ліцензій і дозволів та здійсненням заходів нагляду та контролю.

Оце швидкість, такому турборежиму навіть Верховна Рада може позаздрити. От молодець нова в.о., могло б здатися на перший погляд, але це якщо прочитати тільки заголовок статті, а якщо прочитати всю статтю, то мурахи по шкірі йдуть. Це ж наскільки треба бути некомпетентним, щоб такі дурниці писати.

фото - gazeta.ua

Ось тут вже і видно справжню компетенцію супер керівника. Людина, яка керує інспекцією, навіть не змогла розібратися, що до видачі ліцензій головні інспектори будівельного нагляду не мають взагалі жодного відношення, а відповідно до законодавства рішення про видачу ліцензії приймає орган, а перед цим питання розглядають на ліцензійній комісії, при цьому ліцензії підписує керівник, і не зрозуміло де в цьому процесі інспектор. А от розповісти громадськості про те, що сама змінила склад ліцензійної комісії і включила туди своїх горе-радників (про них трохи згодом), Олена Костенко забула. Збіг – не думаю. Просто не хочеться щоб всі знали, що тепер процес видачі будівельних ліцензій контролює Сергієнко з Воробйовим – горе помічники, які реалізували злочинні схеми в ДАБІ в часи Януковича, до речі в ДАБІ тоді правив Кучер.

Щодо наділення інспекторів надмірними повноваженнями, то тут можна сказати, що це "велике відкриття", особливо, якщо враховувати той факт, що така ситуація виникла ще в 2015 у зв'язку з прийняттям Закону 320-VIII. Що можна сказати, рівень знання законодавства "дуже високий", хоч би радники підказали.

Ну а щодо концентрації контрольних і дозвільних функцій в руках одного інспектора, то тут Костенко взагалі понесло. Будучи керівником не знати, що інспектори дозвільних підрозділів не здійснюють перевірок на об'єктах - це вже верх маразму.

фото - gazeta.ua

"Сліпі ліцензії" – це теж свідчення "професіоналізму" та "компетенції" Костенко. Алгоритм проходження документів описаний трохи вище. Мало того, цей процес затверджений на законодавчому рівні. Дійсно є проблема, оскільки ліцензія не підтверджує спроможності організації виконувати роботи, бо по факту є лише декларацією. І замість того, щоб виступити із законодавчою ініціативою щодо зміни ситуації, Костенко вводить в склад ліцензійної комісії "майстра по деклараціях" своїх радників Сергієнка та Воробйова. Як вже зазначалося саме вони в 2012-2014 курували дозвільний напрям у будівництві. А наповнення чорної каси своїх покровителів в значній мірі реалізували через реєстрацію декларації. В ті часи Сергієнко виписав повноваження центрального апарата ДАБІ таким чином, щоб він міг в себе в підрозділі реєструвати декларації. Свого роду централізація дозвільного процесу. До речі це саме він зробив вже зараз, але про це згодом.

фото - gazeta.ua

Так утворена комісія, але процес публічним не став, жодного представника громадськості до складу комісії не включено! Більше того, Сергієнко є членом і цієї комісії та контролює крім ліцензій ще й дозвільні процеси. А до того ж Сергієнко руками Костенко знову централізує дозвільні процеси: Костенко надає доручення територіям видавати дозволи та сертифікати на об'єкти СС2 після її наказу; а наказ же готує Сергієнко і вирішує, який дозвіл і кому дати. Всі рішення за семи замками в ДАБІ.

І все те, що робилося протягом останніх трьох місяців, після звільнення з посади Голови ДАБІ Кузьміна і його завзятих дівчат Чекомасової та Айхель, щодо ліквідації корупційного тиску на територіальні органи, нівелювалося.

А що стосується оприлюднення рішень комісій, так ще жодне з рішень не оприлюднене, напевно Сергієнко з Воробйовим ще ціну не склали. До того ж протермінували розгляд значної кількості документів. Про що свідчать дані ПРОЗОРОЇ ДАБІ. Так на завершення робочого тижня 11.01.2020 відсутня інформація про рішення щодо видачі 32 сертифікатів та 41 дозволу. І це тільки по СС3.

фото - gazeta.ua

фото - gazeta.ua

фото - gazeta.ua

фото - gazeta.ua

Ну і так далі…

Що стосується територіальних органів - ситуація не краща, поки не вимкнули сайт, кому цікаво - можете подивитися, але є підозра, що сайт з "технічних причин" перестане працювати, щоб не видавати всі таємниці.

Такого навіть Чекомасова собі не дозволяла. Але що ж тут поробиш, Сергієнко звик працювати так, він і раніше в дозвільному так працював. Трохи притримав документ, от і забудовник починає шукати шляхи вирішення.

Незрозумілим є лише те, чому забудовники мовчать? Їх влаштовують такси радників? В чому справа, народе? Допоки професійне середовище мовчить, доти і знущатися будуть!

Ось тепер до підсумків, що ж все таки зроблено за такий короткий проміжок часу новим керівником Костенко, а точніше її радниками:

  1. Централізували дозвільні процеси і взяли їх під свій контроль (до речі, подейкують, що Воробйов вже отримав перший "транш" за врегулювання дозвільних питань);
  2. Взяли під "своє крило" ліцензування;
  3. Роботу останніх трьох місяців 2019 року в напрямку ліквідації корупційного тиску на територіальні органи, помножили на нуль.
  4. А сама Костенко провела попередній псевдо аудит.

Ось так, за досить короткий проміжок часу вже фактично збудовано міцний корупційний фундамент…

Оригінал: Антикор

 
Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...