live
Новини » Події 57 Читать эту новость на русском

Суд у справі ексберкутівців відвів прокурорів, які клопотали щодо їхнього звільнення для обміну

Фото з відкритих джерел

П'ятеро беркутівців, що перебували у списку на обмін утримуваними особами

загрузка...
загрузка...

Суд присяжних дійшов висновку, що є сумніви в незалежності таких прокурорів

Суд у справі проти колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут", яких обвинувачують у розстрілах на Інститутській у 2014 році, схвалив клопотання про відвід нових прокурорів Шевеленка, Суботіна та Мазепіної.

Це ті самі прокурори, які клопотали про пом’якшення запобіжних заходів ексберкутівцям в Апеляційному суді для їхньої участі в обміні, про це повідомляє Громадське.

Суд присяжних дійшов висновків, що є сумніви в незалежності таких прокурорів. Водночас суд не задовольнив клопотання про відвід прокурора Куцого, оскільки його не було на засіданні.

Клопотання про відвід прокурорів подала представниця потерпілих Євгенія Закревська. Підставами відводу Закревська назвала те, що під час розгляду апеляцій нова група прокурорів не виконувала свої процесуальні обов’язки – не підтримувала державне обвинувачення.

Нагадаємо, у Моніторинговій місії ООН з прав людини заявили, що поділяють занепокоєння жертв і родичів загиблих на Майдані через видачу в рамках обміну угрупованням "ЛДНР" колишніх беркутівців, підозрюваних у розстрілі людей на Майдані в 2014 році.

У місії також наголосили, що передача ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані, "суттєво ускладнить відправлення правосуддя та дотримання права жертв на справедливість".

Loading...
Loading...
Loading...