Резонансні пожежі в Одесі: Ексочільнику ДСНС Одеської області оголосили підозру

ДБР

У разі доведення вини експосадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому начальнику Головного управління ДСНС в Одеській області через чотири масштабні пожежі в Одесі. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Зазначається, що експосадовець підозрюється у неналежному виконанні своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що підозрюваний, будучи службовою особою відповідальною за здійснення державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки, неналежно виконував свої службові обов’язки. У результаті чого у 2017 та 2019 роках на території м. Одеса сталося чотири масштабні пожежі:

  • на території комунального позашкільного навчального закладу "Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс "Вікторія";
  • на території комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр психічного здоров’я";
  • у приміщенні готелю "ТОКІО СТАР";
  • у приміщенні ДВНЗ "Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу".
  • Вказані події призвели до загибелі 32 людей, а також спричинили матеріальну шкоду на загальну суму 4 млн 907 тис. 589 грн.

У разі доведення вини експосадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Нагадаємо, 4 грудня в Одесі сталася пожежа на третьому поверсі будівлі, що на розі вулиць Пушкінська та Троїцька (відомої як архітектурний пам’ятник "Прибутковий будинок Асвадурова"). Зокрема, займання сталося у приміщенні економічного коледжу, який там розміщено.

У п’ятницю, 6 грудня, рятувальники заявили, що в них не залишилося надії знайти живих у будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, де спалахнула масштабна пожежа.

Президент України Володимир Зеленський вже доручив голові та місцевій владі Одеської області з’ясувати всі обставини пожежі в коледжі. У той самий час заступник глави МВС Антон Геращенко вже заявив, що відомство ініціює посилення відповідальності керівників бюджетних установ за неналежне ставлення до пожежної безпеки.

За попередніми висновками ДСНС, пожежа в коледжі на вулиці Троїцькій сталася через несправність електропроводки чи побутових приладів.

Loading...