live
Новини » Світ 50 Читать эту новость на русском

Принцу Гаррі та його дружині пообіцяли перехідний період перед складанням королівських обов'язків

Принц Гаррі та Меган Маркл
загрузка...
загрузка...

Скільки триватиме перехідний період, не повідомляється

У британського принца Гаррі та його дружини Меган буде перехідний період, перш ніж вони повністю відмовляться від виконання королівських обов'язків.

Про це йдеться в заяві королеви Великої Британії Єлизавети II, оприлюдненій на сайті Букінгемського палацу.

"Гаррі й Меган ясно заявили, що вони не хочуть покладатися на державні кошти у своєму новому житті. Було узгоджено перехідний період, протягом якого герцог і герцогиня Сассекські проводитимуть і в Канаді, і у Великій Британії", - йдеться в заяві.

Скільки триватиме перехідний період, не повідомляється.

Королева підкреслила, що у її сім'ї "ще залишаються справи", пов'язані з рішенням Гаррі та Меган, але вона попросила, щоб усі остаточні рішення були прийняті найближчими днями.

"Незважаючи на те, що ми вважали б за краще, щоб вони продовжували повною мірою виконувати обов'язки членів королівської сім'ї, ми поважаємо і розуміємо їхнє бажання бути більш незалежними, як родина, і водночас залишатися найціннішою частиною і моєї королівської сім'ї", - заявила Єлизавета II.

Про своє рішення принц Гаррі та Меган оголосили минулого тижня. Перед публічною заявою вони не консультувалися з Букінгемським палацом. У палаці новину сприйняли "з приголомшенням", зазначали британські ЗМІ.

Королівське подружжя заявило, що бажає стати фінансово незалежним. Нині 95% витрат герцога і герцогині Сассекських оплачує батько Гаррі - принц Чарльз, ще 5% витрати оплачуються із коштів суверенного гранту, який виділяє британське Міністерство фінансів.

У понеділок Єлизавета II провела зустріч зі своїм онуком Гаррі, герцогом Сассекським, для обговорення його рішення залишити частину монарших зобов'язань. Зустріч відбулася у приватній садибі Віндзорів - Сандрінґемському палаці у східній частині Англії. На ній також був присутній син королеви і батько принца Гаррі принц Вельський Чарльз, а також його старший брат - принц Вільям.

Нагадаємо, раніше принц Гаррі та Меган Маркл оголосили, що планують відійти від своїх ролей старших членів британської королівської сім'ї.

До того ж повідомлялося, що вони святкували Різдво не в Сандрінґемі, як належить, згідно з традиціями, а далеко від королівської сім'ї.

 

Loading...
Loading...
Loading...