Платити Росії премії безглуздо: Білорусь направила Україні пропозицію про закупівлю нафти

Фото з відкритих джерел

Всі комерційні служби Білоруської нафтової компанії знаходяться на переговорах практично в щоденному режимі

Білорусь вважає економічно недоцільним і безглуздим платити премії російським нафтовим компаніям в колишніх обсягах. Про це заявив перший віцепрем'єр Дмитро Крутий за підсумками наради у глави держави, повідомляє БЕЛТА.

"Якихось нових нюансів переговорів з Російською Федерацією у нас на сьогодні немає. Ми як і раніше дотримуємося позиції, що в умовах реалізації податкового маневру і щорічного збільшення вартості нафти для Білорусі за рахунок зменшення мита платити премію російським нафтовим компаніям в тому розмірі, в якому ми домовлялися це робити в 2011 році, сьогодні не має жодного сенсу. Це просто економічно недоцільно", - зазначив він.

За словами Крутого, російські партнери "поки не хочуть рухатися за розміром цієї премії". Назустріч тут пішла тільки компанія Михайла Гуцерієва "Славнефть". "Йде переговорний процес. Ми розіслали всім свої пропозиції. Вважаємо, що від білоруського ринку в будь-якому разі просто так відмахнутися дуже складно: ми є великим споживачем російської нафти (приблизно 10% російського експорту). Переговори будуть продовжуватися, і, я сподіваюся, що рішення буде знайдено", - повідомив він.

При цьому перший віцепрем'єр додав, що уряд продовжує відпрацьовувати схему альтернативних постачань нафти, вивчаються всі можливі варіанти. "Ми розіслали відповідні комерційні пропозиції. Всі комерційні служби наших заводів, Білоруської нафтової компанії знаходяться на переговорах практично в щоденному режимі. Думаю, тут ми теж скоро отримаємо альтернативні варіанти поставки конкретної нафти. Всі можливі країни: і Україна, і Польща, і країни Балтії, і Казахстан, Азербайджан. Зараз ми зайнялися цим питанням", - резюмував він.

Нагадаємо, Російська Федерація з 1 січня 2020 року припинила експорт нафти на білоруські нафтопереробні заводи. Пізніше постачання були частково відновлені. Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не зміг домовитися з президентом РФ Володимиром Путіним про контракт на постачання нафти через завищені вимоги Росії.

 

Loading...