На Харківщині контррозвідка CБУ попередила контрабанду комплектуючих до військових літаків

СБУ

Переправляли до ЄС під виглядом автомобільних запчастин

В Харківській області контррозвідники Служби безпеки України попередили незаконне вивезення з України до Європи запасних частин для військової авіаційної техніки.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, оперативники та слідчі спецслужби встановили, що місцеві мешканці, які є фахівцями в авіаційній галузі, нелегально скуповували у різних продавців агрегати та вузли, у тому числі уживані, до реактивного навчально-бойового літака Л-39 "Альбатрос", який перебуває на озброєнні у понад 30-ти країнах світу.

"Зловмисники вивозили комплектуючі за межі нашої держави з приховуванням від митного контролю і надалі використовували для проведення регламентних робіт з обслуговування цього типу літаків за кордоном", - йдеться у повідомленні. 

За словами правоохоронців, зупинили двох фігурантів справи у зоні митного посту міжнародного аеропорту "Харків". Чоловіки намагалися під виглядом автомобільних запчастин незаконно вивезти до однієї з країн ЄС комплектуючі до літака, які є товарами подвійного призначення.  

Наразі вирішується питання щодо здійснення повідомлення фігурантам оборудки про підозру у порушенні порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експертному контролю, додали в СБУ.

Нагадаємо, 13 грудня Служба безпеки України зупинила контрабанду комплектуючих до військово-транспортних літаків АН-72 і АН-74, які мали опинитися на території Росії.Loading...