live

На Галапагоси повернеться черепаха – секс-гігант, який врятував свій вид від зникнення

Гігантський самець став батьком понад 800 черепашок

ВВС Україна 100-літній самець Дієго став батьком для близько 800 черепах
загрузка...
загрузка...

На Галапагоські острови повертається 100-річний самець гігантської черепахи, який завдяки високому лібідо врятував свій вид від зникнення. Про це повідомляє ВВС Україна.

Згідно з повідомленням, у 1960-і роки Дієго був одним із 14 самців, відібраних для участі в програмі розмноження гігантських черепах на Галапагоських островах Санта-Круз, програма виявилася такою успішною, що популяцію виду було збільшено на понад дві тисячі черепах.

Як зазначається, Дієго став легендою і був визнаний однією з причин успіху. За підрахунками він є батьком близько 800 черепашок, запліднивши на острові сотні самок. Наразі цю програму завершено, і у березні Дієго повернеться на свій рідний острів Еспаньйола.

У Національній службі заповідників Галапагоських островів розповіли,що Дієго знову стане частиною популяції гігантських черепах чисельністю у 1800 особин, близько 40% з яких є його нащадками. Керівництво заповідника вважає, що самця вперше вивезла з Галапагоських островів приблизно 80 років тому наукова експедиція. 

Близько 50-ти років тому на острові Еспаньйола залишилося лише два самці і 12 самок виду Chelonoidis hoodensis. Для порятунку виду, Дієго привезли на острів із зоопарку міста Сан-Дієго в Каліфорнії. Наразі Дієго перебуває в карантині перед урочистим поверненням на Еспаньйолу, один з найстаріших заселених островів на Галапагосах.

"Він зробив величезний внесок в родовід виду, який ми відродили на Еспаньйолі, - заявив Хорхе Карріон, директор заповідника. - Ми щасливі, що можемо повернути його в природне місце існування".

Нагадаємо, в Астраханській області Російської Федерації відбулася унікальна надзвичайна ситуація: тут потяг запізнився на станцію на 40 хвилин через верблюда, який заважав проїзду. 

Loading...
Loading...
Loading...