МЗС Ізраїлю відреагувало на публічне прославлення Бандери та Мельника в Україні

МЗС Ізраїлю. Фото: timesofisrael.com/Yonatan Sindel/Flash90

Вважають, що це не є "внутрішньою проблемою" будь-якої країни

Пам'ять про Голокост і боротьба з антисемітизмом не є "внутрішньою проблемою" будь-якої країни.

Про це йдеться в заяві прессекретаря МЗС Ізраїлю.

Зокрема, зазначається, що особи, відповідальні за вбивства євреїв під час Голокосту і погромів, а також антисемітські ідеологи Українського національного руху недавно стали об'єктом публічного прославлення в Україні.

У відповідь на це і на публікації в українській пресі міністерство закордонних справ Ізраїлю висловлює своє засудження цих явищ і підкреслює, що "пам'ять про Голокост і боротьба з антисемітизмом, в тому числі і з прославленням антисемітів і вбивць євреїв, не є "внутрішньою проблемою" будь-якої країни".

"Навпаки, це – першорядний обов'язок кожного ізраїльського дипломата, що представляють загальне моральне зобов'язання Держави Ізраїль і його численних друзів по всьому світу", – наголошується в заяві.

Раніше повідомлялося, що посол Республіки Польща Бартош Ціхоцький і Посол Держави Ізраїль Джоель Ліон стурбовані вшануванням в Україні пам'яті діячів Організації українських націоналістів (ОУН) і Української повстанської армії (УПА).

Зокрема, тим, що 24 грудня Львівська обласна рада прийняла постанову, спрямовану на виділення державних коштів у 2020 році на вшанування пам'яті одного з лідерів Організації українських націоналістів (ОУН) Андрія Мельника, а також письменника і державного діяча Івана Липи і його сина, громадського діяча Юрія Липи.

Крім того, посли заявили, що 1 січня КМДА на своїй будівлі виставила банер із зображенням Степана Бандери.

"Пам'ятаючи про наших невинних братів і сестер, убитих в 1939-1945 роках на окупованих територіях Польщі, які сьогодні є частиною України, ми, Посли Польщі та Ізраїлю, вважаємо, що вшанування людей, які активно пропагували етнічні чистки, є образою, і призводить до протилежного від бажаного результату в боротьбі з антисемітизмом і процесі примирення наших народів ", - відзначили посли.

 

Loading...